Czasy, w których wybór mieszkania był uzależniony od tego, czy los się do nas uśmiechnie, dawno minęły. Różnorodność ofert pozwala znaleźć cztery kąty skrojone na miarę potrzeb. Na co zwracają uwagę młodzi wrocławianie przy wyborze mieszkania? Sprawdziliśmy!

Lokalizacja

Młodzi ludzie są coraz bardziej świadomi tego, że wybór miejsca zamieszkania będzie oddziaływał na wszystkie aspekty ich życia. Codzienne, wielogodzinne dojazdy do szkoły lub pracy spowodują nie tylko dramatyczne skurczenie się ilości wolnego czasu, ale także znacząco wpłyną na grubość portfela. Nie dla wszystkich jednak bezpośrednie sąsiedztwo ścisłego centrum jest priorytetem – osoby pracujące na obrzeżach miast często wybierają dzielnice położone bardziej na uboczu, gdzie cena za metr kwadratowy jest niższa, a rytm życia nieco spokojniejszy.

Wybierając mieszkanie, zwracają także uwagę na okolicę: bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych, placówek edukacyjnych czy centrów handlowo-usługowych. Najchętniej wybierane są mieszkania w dzielnicach posiadających doskonale rozwiniętą infrastrukturę. Nowe mieszkania we Wrocławiu powstają w atrakcyjnych częściach miasta. Lokalizacje najchętniej wybierane przez młodych wrocławian to Śródmieście i Krzyki.

Liczba pokoi

Decydując się na zakup mieszkania, warto wybiec myślami w przyszłość. Dwa pokoje, które na razie doskonale spełniają wszystkie nasze potrzeby, gdy pojawi się nowy członek rodziny, mogą się nagle okazać za ciasne. Wówczas obecne mieszkanie trzeba będzie sprzedać lub wynająć i kupić większe. Jak zagospodarować nadprogramowe pomieszczenie, zanim nastąpi rodzinna rewolucja? Można przekształcić wolną przestrzeń w domowe biuro, pokój dla gości, warsztat lub… pokój gier planszowych.

Wykończenie budynku

Nowoczesne budownictwo bazuje na kontraście. Deweloperzy doskonale rozumieją najnowsze trendy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nabywców i tworząc elewacje, w których dominują elementy ze szkła i drewna. Niezwykle istotne jest też odpowiednie zagospodarowanie i wykończenie części wspólnych – klienci coraz większą uwagę przywiązują do tego, jak wyglądać będzie klatka schodowa, korytarze, jak będą się czuli w przestrzeni, którą przemierzać będą każdego dnia.

Ekologia

Młode osoby coraz częściej zwracają także uwagę na wykorzystanie do budowy naturalnych materiałów pochodzących z recyklingu oraz rozwiązań ograniczających produkcję zanieczyszczeń i zużycie energii m.in. dzięki zamontowaniu energooszczędnych okien i odpowiednim dociepleniu ścian.

Sprawdź oferty nowych mieszkań we Wrocławiu od Vantage Development.