Implanty stomatologiczne. Kiedy warto wybrać leczenie implantologiczne? Jaka jest jego cena?

    -

    Próchnica, urazy, złamania zębów po leczeniu kanałowym – gdy pojawiają się braki w uzębieniu, nie warto czekać z ich uzupełnieniem. Pacjenci mogą zdecydować się na różne metody leczenia. Gdy efekt ma być trwały i estetyczny, warto rozważyć implanty stomatologiczne, które doskonale imitują naturę.

    Implanty zębów – co to jest?

    Pod pojęciem implantów zębowych, stomatologicznych znajduje się specjalny rodzaj uzupełnienia stomatologicznego, które stosowane jest jako zamiennik korzenia zębowego i całego zęba.

    Budowa implantów stomatologicznych:

    • wszczep – wykonany z hipoalergicznego tytanu, umieszczany w kości
    • korona – widoczna w jamie ustnej, najczęściej wykonana z porcelany, osadzona na wszczepie, przy większych brakach stosuje się mostki
    • łącznik – łączy wszczep z koroną

    Umieszczone w jamie ustnej implanty są rodzajem trwałej protezy i mogą służyć tak, jak zwykłe zęby, dlatego aktualnie są one uznawane za najlepszą metodę uzupełniania braków zębowych.

    Kiedy można zastosować implanty?

    Implanty mogą być użyte zarówno w przypadku pojedynczych braków zębowych, jak również przy większych obszarach braków – także przy całkowitym bezzębiu.

    Najczęściej implanty zębów stosowane są u pacjentów, u których doszło do utraty zębów na skutek poważnej próchnicy, gdy leczenie kanałowe nie może uratować korzenia zębowego. Także procedura prowadzona jest przy utracie zębów na skutek ich urazów, pęknięć, złamań, chorób periodontologicznych, czyli schorzeń dziąseł, na przykład po paradontozie.

    Nowoczesne implanty stomatologiczne mogą być używane również u tych pacjentów, u których doszło już do zaniku kości. Stosowane są wtedy specjalne implanty zygomatyczne, inaczej zygomy, które wszczepia się w kości jarzmowe – policzkowe. Taka metoda leczenia dostępna jest w mieście Kraków – oferuje ją Klinika Stomatologiczna Se+.

    Zalety implantów zębowych:

    • trwała metoda uzupełnienia braków zębowych
    • wysoka estetyka – perfekcyjna imitacja naturalnych zębów
    • ochrona przed zanikiem kości – zachowanie estetyki rysów twarzy
    • najwyższy komfort dla pacjenta
    • nie ma potrzeby specjalnej pielęgnacji implantów
    • bardzo dobre efekty nawet w skomplikowanych przypadkach

    Leczenie implantologiczne – krok po kroku

    Współcześnie implanty stomatologiczne wszczepia się bez bólu i dyskomfortu dla pacjenta. Nie trzeba zatem obawiać się o nieprzyjemne dolegliwości.

    Pierwszym etapem jest konsultacja implantologiczna – stomatolog dokładnie diagnozuje pacjenta, aby następnie zasugerować mu najlepsze metody leczenia zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną oraz na bazie optymalnie dobranych materiałów.

    Następnym etapem jest wszczepienie implantu w kość. Zabieg prowadzony jest w znieczuleniu, w trakcie jednej wizyty w gabinecie. Gdy jest to potrzebne, na wykonanym wszczepie umieszcza się tymczasową koronę, by uśmiech był estetyczny.

    Po wszczepieniu implantu stomatologicznego następuje tak zwana osseointegracja – osteointegracja, czyli połączenie go z kością. Po paru miesiącach implant zębowy na stałe łączy się z kością, dlatego można przejść wtedy do dalszego etapu, czyli do osadzenia na nim korony zębowej lub innych uzupełnień, na przykład mostków.

    W razie potrzeby stosowane są także dodatkowe zabiegi, aby implanty mogły zapewnić optymalne efekty – podniesienie dna zatoki szczękowej, regeneracja kości, wszczepianie siatek tytanowych.

    Gdzie można wykonać implanty stomatologiczne?

    Aktualnie stomatologiczne implanty można wykonać tylko w prywatnych klinikach stomatologicznych. Jest to procedura płatna, która nie podlega refundacji.

    Implanty zębowe – cennik:

    • pojedynczy implant zębowy z koroną porcelanową – od 3 700 złotych
    • most na dwóch implantach zębowych – od 7 000 złotych
    • całkowita proteza na czterech implantach – od 10 000 złotych

    Gdy celem jest trwałe, estetyczne uzupełnienie braków zębowych, implanty to obecnie najlepszy wybór dla pacjentów, którzy nie chcą wybierać kompromisów.

    Udostępnij ten artykuł

    Ostatnie posty

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Proszę wpisać swój komentarz!
    Proszę podać swoje imię tutaj

    Ostatnie komentarze

    Nina NA Endometrioza