In vitro w Warszawie to dla wielu par niejednokrotnie ostatnia szansa na posiadanie dzieci. Choć kontrowersyjna ze względów ideologicznych i moralnych, procedura ta uznawana jest powszechnie w środowisku medycznym za humanitarną, skuteczną i godną polecenia.

Ponieważ jest to zarazem metoda nie tania, a także w większości przypadków nierefundowana, warto zdecydować się na wykonanie zapłodnienia w klinice o renomie z wieloma sukcesami na koncie.

Na czym polega in virto w Warszawie?

In vitro w Warszawie to procedura zapłodnienia w warunkach laboratoryjnych. Jest procesem długotrwałym, do którego organizm zarówno kobiety, jak i mężczyzny (dawców komórek) muszą się odpowiednio przygotować. Mężczyzna powinien zadbać o poprawienie jakości nasienia. Tymczasem w przypadku kobiety wykonuje się hormonalną stymulację jajników, która ma na celu doprowadzenie do sztucznie inicjowanej owulacji. Owulacja ta, w odróżnieniu od naturalnego standardu, musi być mnoga. Jest tak, dlatego, że aby doszło do sztucznego poczęcia dziecka, konieczne jest wiele prób i co za tym idzie – wiele ovum w trakcie jednego cyklu miesiączkowego. Po stwierdzeniu mnogiej owulacji wykonuje się punkcję dojrzałych komórek jajowych, co oznacza, że pobiera się je prosto z jajnika. Na takim materiale laborant może następnie pracować. Do procedury wybiera się wcześniej, wyróżniające się jakością, żywotnością oraz prawidłową budową plemniki. Następnie w warunkach pozaustrojowych, laboratoryjnych, dokonuje się sztucznego zapłodnienia poprzez bezpośrednie wprowadzenie plemnika do komórki jajowej. Następnie zygoty umieszcza się na kilka dni w specjalnie do tego przeznaczonej maszynie, gdzie mają one szansę na prawidłowy rozwój. Tylko te, które rozwijają się prawidłowo i najlepiej spośród wszystkich, wszczepia się następnie przyszłej matce, aby miały szansę zagnieździć się w macicy. Dodatkowo podaje się jej również hormony mające na celu usprawnić ten proces.

Dylematy – czy zdecydować się na ciążę z in vitro w Warszawie?

Procedura in vitro w Warszawie bywa „problem” z kilku powód. Przede wszystkim obciąża organizm kobiety poprzez podawanie zwiększonej ilości hormonów. Poza tym okres oczekiwania na zagnieżdżenie się zarodka jest dla wielu par czasem zwiększonego niepokoju, obaw i stresów. Dlaczego wiele spośród osób poddających się in vitro w Warszawie i na całym świecie rezygnuje z dalszych prób po pierwszym, nieudanym razie. Zabieg nie daje stuprocentowej pewności powodzenia, dlatego w większości przypadków kandydatka na matkę musi poddać się więcej, niż jednemu cyklowi in vitro. Poza tym in vitro w Warszawie jest kontrowersyjne dla pewnych środowisk, szczególnie dla osób mocno religijnych. Przeciwko in vitro w Warszawie podnoszone są liczne argumenty natury teologicznej i etycznej. W tym przypadku para rozważająca zabieg zapłodnienia pozaustrojowego musi sama zmierzyć się ze swoim światopoglądem i podjąć decyzję.

In vitro w Warszawie (http://www.warszawa.klinikabocian.pl/oferta/in-vitro/to niezwykle skuteczna technika umożliwiająca poczęcie dziecka parom z właściwie każdego rodzaju problemami z płodnością. Stosuje się ją we wszystkich schorzeniach wywołujących niepłodność, choć w licznych krajach można jej spróbować wyłącznie do pewnego wieku matki. Dała dzieci wielu cierpiącym parom na całym świecie, umożliwiając im realizację jako rodzice. Choć bywa kosztowna, długotrwała i obciążająca psychicznie, jest też szansą na rodzicielstwo – często ostatnią, jaka zostaje osobom zmagającym się z bezpłodnością.