Organizacja wyjazdu rodzinnego to spore wyzwanie, wymagające doskonałej logistyki. Podczas planowanie atrakcji, wybierania odpowiednich środków transportu czy szykowania listy rzeczy do zabrania nie można zapomnieć o zdrowiu i bezpieczeństwie. Dlatego tak ważne jest wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego dla całej rodziny. Czy wiesz, jak się do tego zabrać?

Nie oszczędzaj na ubezpieczeniu kosztów leczenia

Ubezpieczenie kosztów leczenia — to powinien być kluczowy element polisty podróżnej, zwłaszcza jeśli wybieracie się na wakacje całą rodziną. W przypadku dzieci szczególnie łatwo o nieszczęśliwy wypadek. Nawet jeśli będzie to „tylko” złamanie nogi, koszty transportu czy specjalistycznych badań mogą okazać się za granicą niezwykle wysokie. A przecież mogą się zdarzyć również poważniejsze wypadki, a także alergie, zatrucia pokarmowe czy zwykłe, częste u dzieci infekcje. Warto wiedzieć, że nie musisz się ograniczać i możesz zapewnić maluchowi kompleksową opiekę — bez obaw o poniesione później koszty.

Dlatego wybierając się na wakacje ze swoimi pociechami, zwróć uwagę na zakres ubezpieczenia. Czy obejmuje on, oprócz podstawowych świadczeń medycznych, również zwrot kosztów hospitalizacji, transportu medycznego, zakupu leków, specjalistycznych badań, operacji oraz zabiegów? Szczegóły ofert sprawdzonych firm ubezpieczeniowych porównasz np. na stronie https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-turystyczne/.

jakwybracubezpieczenieturystycznenawakacjezdziecmi2

Pakiet Assistance: przygotuj się na nieprzewidziane sytuacje

Planując rodzinny wyjazd, warto rozważyć wykupienie dobrego pakietu Assistance. Jego zakres może być bardzo zróżnicowany. Jeżeli będziecie podróżować samochodem, oprócz odpowiedniego AC przyda się Assistance obejmujący m.in. holowanie auta a granicą.

Na pewno kompleksowy pakiet Assistance okazuje się nieoceniony, jeśli jesteś jedynym dorosłym podróżującym z dziećmi. Jeśli coś Ci się stanie, pozwoli on zapewnić maluchom profesjonalną opiekę, nocleg w hotelu i wyżywienie. Dobrze jest wybrać pakiet umożliwiający zapewnienie dzieciom transportu do domu, czy też przyjazd innej osoby dorosłej, która zaopiekuje się nimi, jeśli np. trafisz do szpitala.

jakwybracubezpieczenieturystycznenawakacjezdziecmi3 1

Chroń swój portfel z ubezpieczeniem OC!

Zdarzyło się kiedyś, że Twój rozbrykany maluch wylał Ci kawę na laptopa, utopił niechcący smartfona lub stłukł szybkę w nowym tablecie? Musisz zdawać sobie sprawę, że jeśli podczas wyjazdu spowoduje uszkodzenie mienia osoby trzeciej, będzie to oznaczać konieczność poniesienia przez Ciebie wysokich kosztów.

Podobnie stanie się, jeśli Ty lub któreś z dzieci spowodujecie wypadek np. jadąc na rowerze czy skacząc do wody. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wykupienie ubezpieczenia OC w życiu prywatnym. Jeśli dojdzie do wypadku lub uszkodzenia mienia osoby trzeciej, odszkodowanie zapłaci za Ciebie ubezpieczyciel.

Ubezpieczenie NNW: w trosce o przyszłość rodziny

Nikt nie lubi myśleć o poważnym wypadku lub śmierci w kontekście rodzinnego wyjazdu. Trzeba jednak liczyć się z taką ewentualnością i odpowiednio zabezpieczyć byt swojej rodziny. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków zapewnia wypłatę odszkodowania w razie uszkodzenia ciała bądź trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jeżeli osoba ubezpieczona poniesie śmierć, odszkodowanie zostanie wypłacone jej najbliższym.