Maseczki z glinek poprawiają koloryt skóry, oczyszczają z toksyn oraz zaskórników. Zawierają wszystkie mikro – i makroelementy niezbędne do funkcjonowania Twojej skóry (np. fosfor, magnez, wapń, selen, żelazo, cynk, miedź). Największą zaletą maseczki z glinki są jej absorpcyjne właściwości. Usuwają one wszystkie toksyczne substancje ze skóry w zamian oddając minerały.

Jakie są rodzaje glinek?

  • Zielona glinka – ma silne działanie oczyszczające. Szczególnie polecana dla skóry tłustej i mieszanej. Dezynfekuje, lekko ściąga (zamyka pory), zwalcza stany zapalne skóry. Wyrównuje pH skóry, powoduje jej intensywne oczyszczenie i odblokowanie porów. Ma właściwości odkażające; hamuje namnażanie się bakterii, zmniejsza skłonność porów do rozszerzania się, pomaga w walce z istniejącymi zaskórnikami i ich powstawaniem. Doskonale wpływa na cerę trądzikową – koi i łagodzi zmiany na twarzy.
  • Biała glinka – działa delikatnie i można ją stosować do cery suchej i wrażliwej, zmęczonej oraz z pierwszymi objawami starzenia. Idealnie wygładza zmarszczki i zbiera toksyny. Ma właściwości ściągające i przeciwzapalne.
  • Czerwona glinka – ma właściwości łagodzące, nadaje się do cery wrażliwej i alergicznej. Uszczelnia naczynia krwionośne – dobra jest więc w przypadku rozszerzonych naczynek; czerwona glinka neutralizuje wolne rodniki, nawilża i wzmacnia skórę.
  • Żółta glinka – oczyszcza, wygładza i regeneruje. Ma silne działanie odkażające i detoksykujące, świetnie remineralizuje. Likwiduje uporczywe zaskórniki.

Jak wykonać maseczkę z glinki?

  1. Dowolną ilość glinki wymieszaj z chłodną wodą mineralną, aby powstało błotko.
  2. Jeśli chcesz, możesz dodać oleju, np. arganowy lub oliwę z oliwek. Olej zapobiegnie szybkiemu wysychaniu.
  3. Kiedy wszystko dobrze rozmieszasz nałóż maskę na buzię. Po ok. 15-20 minutach zmyj maseczkę letnią wodą.
  4. Na koniec nałóż na twarz swój ulubiony krem.

Przydatne wskazówki

  1. Do mieszania używaj plastikowej łyżeczki. Nigdy nie mieszaj glinki w metalowej miseczce, ani metalową łyżeczką.
  2. Dobrze jest też zwilżać maskę za pomocą atomizera, aby nie zaschła, bo ściągnie skórę i spowoduje zaczerwienienie.