Naturalny kamień stał się bardzo ważnym elementem wystroju wnętrza. Jest on nie tylko stylowy i elegancki, ale też niezwykle wielofunkcyjny. Dziś kamień naturalny znajduje zastosowanie w bardzo wielu elementach oraz pomieszczeniach.
Najpopularniejsze zastosowanie kamienia naturalnego
Kamień zawsze utożsamiany był z bogactwem oraz luksusem. Dla wielu kojarzony jest automatycznie z posadzką. Wszystko przez to, że idealnie komponuje się zarówno w salonie, holu, kuchni, jak i w łazience. Do tego posadzki z kamienia naturalnego sprawiają, że każde wnętrze jest jaśniejsze i przez to też większe. Najczęściej stawia się wtedy na granit lub marmur. Innym elementem, gdzie równie często można go spotkać, są schody. Od lat trendem jest, aby zarówno posadzka, jak i schody wykonane były z tego samego rodzaju kamienia naturalnego. Szczególnie trzeba uważać, aby nie był on śliski, gdyż może stać się to wtedy niebezpieczne. Poza tym dużą popularnością cieszą się również blaty kuchenne wykonane z granitu, trawertynu, czy marmuru.
Gdzie najlepiej sprawdzi się naturalny kamień?
Kamień naturalny wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest niezwykle twardy i wytrzymały. Jednak istnieją konkretne rodzaje kamienia, które lepiej sprawdzą się w konkretnych pomieszczeniach. Na przykład dużo rozsądniejsze wydaje się zastosowanie do blatów kuchennych granitu, zamiast marmuru. Wszystko przez to, że ten drugi wiąże się z potrzebą częstszej pielęgnacji. W salonach, czy sypialniach idealnie sprawdzi się ciepły onyks, a trawertyn upiększy każdą ścianę i kominek.
Jak wybrać odpowiedni kamień naturalny?
Kupienie najwyższej jakości kamienia jest kwestią priorytetową, aby móc w pełni cieszyć się z jego zalet. Bardzo istotne będzie zwrócenie się tylko do takiego zakładu kamieniarskiego, który będzie posiadał renomę, najwyższą jakość naturalnego kamienia oraz profesjonalnych wykonawców. Podejrzanie niskie ceny mogą być symptomem ostrzegawczym. Nie chodzi tutaj o wykonanie, a raczej o jakość wykorzystywanego tworzywa. W wyborze odpowiedniej jakości kamienia naturalnego pomóc może przede wszystkim informacja o jego twardości, stopniu pochłaniania wilgoci (najlepiej, aby był on jak najniższy) oraz jego gatunku.
Porada powstała przy współpracy z producentem kamienia naturalnego – Marmo.pl.