Podobno chodzenie boso jest najzdrowsze dla stóp. Któż z nas nie lubi chodzić po plaży, po łące czy nawet w domu bez obuwia. Czujemy się wówczas wolni i swobodni, stopy nie są niczym skrępowane i mamy wrażenie nieustających wakacji. Niestety, prawda jest taka, że chyba większość życia spędzamy w mniej lub bardziej wygodnych butach.

Coraz dłużej pracujemy, spędzamy dużo czasu poza domem, robiąc zakupy i spotykając się z przyjaciółmi. Nasze stopy to odczuwają i manifestują swoje niezadowolenie bólem i uczuciem ciężkości, które coraz trudniej nam zwalczać. Nie pomaga nawet rezygnacja z butów na wysokim obcasie, a szpilki staramy się zakładać tylko na duże okazje. Kupując buty, godzinami wybieramy takie modele, co do których mamy nadzieję, że zapewnią nam maksymalny komfort i wygodę. Jednak to wszystko okazuje się niewystarczające. Jak sobie więc radzić? Rozwiązanie jest proste…

…wkładki do damskich butów…

Jeśli dobierzesz je odpowiednio, to Twoje stopy odwdzięczą Ci się stukrotnie. Zniknie uczucie permanentnego zmęczenia,  które towarzyszy Ci w pracy. I w zasadzie bez znaczenia, w jakich butach biegasz przez kilkanaście godzin. Czy to buty na wysokim obcasie, czy płaskie baleriny – stopy są zwykle zmęczone i już. W szpilkach najpierw odczuwasz ogromy ból pojawiający się w okolicach śródstopia. W butach o płaskiej podeszwie, z reguły najpierw zaczynają boleć pięty. Czyli tak źle, a tak niedobrze. Jednak jeśli dopasujesz odpowiednie wkładki do każdej pary butów, wszystko się zmieni. A jest w czym wybierać…

…wkładki do szpilek

Trzeba przyznać, że firma Scholl świetnie wywiązała się ze swojego zadania. Jej wkładki żelowe Gel Active do szpilek mają ergonomiczną konstrukcję i kształt. Są bardzo cienkie i bez problemu mieszczą się w naszych ukochanych butach pod stopą, zapewniając jej komfort i dopasowując się do kształtu nogi wprost idealnie. Dzięki nim świetnie zamortyzowane są wszelkie wstrząsy. W szpilkach znacznie łatwiej utrzymać równowagę, ponieważ wkładka daje znacznie lepsze podparcie dla całej stopy. To sprawia, że stopy nie męczą się tak szybko, a sam sposób chodzenia, w tak wymagających butach, jest bardziej naturalny i płynny.

Wkładki GelActive do odsłoniętego obuwia…

…to nic innego, jak wkładki do sandałków lub butów z odkrytą piętą. Są one prawie niewidoczne. Wykonane z przezroczystego materiału, zapewniają komfort i dyskrecję. Cieniutkie, doskonale dopasowujące się do stopy i świetnie trzymające się podeszwy, dobrze amortyzują wstrząsy, które powstają przy każdym kroku i kontakcie buta z podłożem. Zdecydowanie niwelują zmęczenie nóg i nieprzyjemne uczucie ciężkości.

Wkładki do płaskiego obuwia

Uchodzące za jedne z najwygodniejszych butów – baleriny – też są często przyczyną bólu nóg. Chodząc w balerinach lub w innych butach na płaskim obcasie, to pięty są najbardziej obciążone. To w tym miejscu pojawia się dyskomfort jako pierwszy. Wkładki do damskiego obuwia na płaskiej podeszwie pomagają uporać się z tym problemem. Zostały one tak skonstruowane, aby chronić szczególnie pięty, zapewniając im niemal doskonałą amortyzację. Dzięki temu wstrząsy powstające przy chodzeniu, nie są odbierane bezpośrednio przez pięty, tylko są one zatrzymywane przez wkładkę, a ból i dyskomfort nie ma szans się pojawić. Wkładki gelactive do damskich butów nie przesuwają się i nie uciskają palców, więc baleriny i inne buty na płaskiej podeszwie, rzeczywiście będą wygodne.