Keratynowe prostowanie włosów to idealna propozycja dla wszystkich kobiet, które codziennie walczą z puszącymi się, niezdyscyplinowanymi i trudnymi do wyprostowania i ułożenia włosami.

Keratynowe prostowanie włosów to metoda prostowania – zabieg, którego celem jest odbudowa struktury włosów, ich intensywne odżywienie i wygładzenie. Jest to regeneracja włosów poprzez uzupełnienie w ich strukturze niedoborów keratyny czyli białka będącego naturalnym składnikiem budulcowym włosów.

Prostowanie takie zapewnia długotrwały efekt lśniących, gładkich i prostych włosów. Zabieg jest wykonywany na bazie produktu zawierającego naturalną keratynę, która wygładza, odbudowuje i chroni włosy. Dzięki niemu można zrezygnować lub znacznie ograniczyć stosowanie prostownicy. Metoda keratynowa ma na celu również skrócenie czasu potrzebnego na modelowanie włosów. Nie eliminuje jednak potrzeby ich układania.

Stopień wyprostowania włosów zależy od ich rodzaju, grubości i kondycji. Prostowanie świetnie sprawdza się nawet przy włosach kręconych.

Preparaty keratynowe

Preparaty używane podczas zabiegu, zawierają:

  • keratynę, która regeneruje uszkodzone włosy,
  • antyoksydanty,
  • wyciągi z roślin i witaminy, które trwale nawilżają włosy i dostarczają niezbędnych składników odżywczych,
  • kwasy tłuszczowe, które tworzą na włosach niewidoczną barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Jak wygląda keratynowe prostowanie włosów?

Na początku włosy są myte szamponem oczyszczającym. Następnie we włosy „wprasowywana” jest keratyna przy użyciu wysokiej temperatury, a dokładniej za pomocą ceramicznego żelazka fryzjerskiego tak, aby wszelkie ubytki zostały wypełnione i uzupełnione keratynowym budulcem. Na zakończenie włosy są suszone suszarką do ich całkowitego wyschnięcia.

Efekty zabiegu?

Włosy po terapii keratynowej są gładkie, proste i nawilżone. Są dogłębnie odżywione, zregenerowane, lśniące i sprężyste. Odporne na skręty i puszenie się w wilgotnym środowisku.

Efekty zabiegu utrzymują się 3 – 4 miesiące w zależności to od typu i gęstości włosów oraz od odpowiedniej pielęgnacji włosów po zabiegu.

Zalecenia po zabiegu

  • przez ok 2-3 dni nie należy myć włosów,
  • przez kilka pierwszych dni po zabiegu nie należy wiązać włosów w kucyk bądź spinać klamerkami – nie zagniatać ich,
  • po zabiegu należy używać szamponów bez soli – sól powoduje wypłukiwanie się keratyny,
  • stosować keratynowe odżywki oraz maski bez silikonów,
  • ograniczyć korzystanie z basenu lub kąpieli w morzu. Woda z basenu i słona woda morska wypłukują keratynę z włosów (efekt zabiegu będzie krótszy).
  • zaleca się 2 tygodniową przerwę między prostowaniem, a kolejną koloryzacją.