Niechciane owłosienie jest problemem estetycznym, który dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Dotychczas metody jego pozbycia się były bolesne, trudne i najczęściej nieskuteczne. Zmieniło się to wraz z rozwojem technologii laserowej, którą dziś medycyna estetyczna z wielkim sukcesem wykorzystuje w usuwaniu niepożądanych włosów dzięki energii lasera.
Na czym polega innowacyjność lasera Vectus™
Stworzony przez amerykańską firmę Palomar, medyczny laser Vectus™ jest systemem, który opiera się na fototermolizie selektywnej. Skierowana na skórę wiązka światła przenika w jej głąb i jest selektywnie absorbowana przez melaninę mieszków włosowych oraz skóry. Wskutek uszkodzeń termicznych, zniszczeniu ulegają komórki macierzyste mieszka, co powoduje ich zanik, a proces wzrostu włosów ulega wyraźnemu spowolnieniu i z czasem zamiera. Dzięki temu, że urządzenie posiada inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze Skintel, osiąga najwyższą skuteczność depilacji, usuwając również włosy rude i jasny blond. To obecnie najlepsze parametry na rynku, podkreślają specjaliści Wirtualnej Kliniki, a potwierdzeniem tego jest certyfikat FDA. Na podstawie zawartości melaniny, której poziom czytnik określa po przyłożeniu do miejsca depilacji, zostają wskazane indywidualne parametry zabiegu. W ten sposób dobierany jest optymalny poziom energii, który umożliwia wykonanie zabiegu bez ryzyka poparzenia.
Innowacyjnym rozwiązaniem jest również opatentowana technologia Photon RecyclingSM, która pozwala ponownie wykorzystać światło odbijające się od skóry dzięki wbudowanym w głowicy lustrom. To zdecydowanie zwiększa skuteczność impulsu (wiązki świetlnej) i efekty procedury. W trakcie emisji światła, jak również przed i po, stosuje się głowicę zakończoną grubą warstwą szafirowego szkła, która dzięki technologii Advanced Contact Cooling, chłodząc sprawia, że wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu jest minimalna, podobnie jak odczucia związane z bólem. To decyduje o wysokim komforcie depilacji, jaki dodatkowo podnosi wielkość głowic dopasowana do obszarów poddanych zabiegowi.
Laserowa skuteczność
Dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej, laser Vectus™ pozwala wykonać depilację dużych powierzchni, np. na plecach, w zaledwie kilka minut. Wiązka światła niszczy tylko te mieszki włosów, które są w fazie wzrostu, a więc są widoczne na skórze. Pozostała ich część, która znajduje się w fazie uśpienia, a zatem nie posiada wystarczającej ilości melaniny, nie ulega zniszczeniu. Z tego powodu zaleca się kilkakrotne powtórzenie depilacji w odstępach 3-8 tygodni. Wykonanie całej ich serii doprowadza do redukcji nawet 90% owłosienia. Włoski, które odrastają są delikatniejsze i mniej widoczne.
Wszelkie przeciwwskazania do zabiegu określa lekarz podczas szczegółowego wywiadu z pacjentem, z wykluczeniem m.in. takich stanów, jak ciąża, młoda opalenizna, świeże zabiegi chirurgiczne, łuszczyca oraz przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi. Te ostatnie stanowią ogólny zakaz depilacji laserowej. Po zabiegu nie powinno się korzystać z solarium, sauny, jak również unikać gorących kąpieli. Ponadto, eksperci z wirtualnaklinika.pl sugerują, by na około 1-2 tygodni przed zabiegiem nawilżać skórę i unikać podrażniających ją kosmetyków. W dniu poprzedzającym należy ogolić nogi, tak by do czasu depilacji osiągnęły wskazaną do namierzenia przez światło lasera długość – około 0,5mm.
(więcej informacji o ekspertach z portalu znajdziesz pod adresem: http://wirtualnaklinika.pl/category/nasi-eksperci/ ).
Zabiegi kosmetyczne wykonywane za pomocą laserów dziś zaliczają się do najpopularniejszych, stąd bogata oferta urządzeń na naszym rynku i związane z tym niewątpliwie ryzyko, ponieważ źle dobrany laser wyrządzi nam więcej krzywd niż pożytku.
Dlatego należy wcześniej zapoznać się z opinią na temat gabinetu i pamiętać, że jedyną osobą powołaną do doboru jego rodzaju i mocy jest lekarz, i to on powinien przeprowadzać zabieg.
Artykuł został napisany przez ekspertów z portalu wirtualnaklinika.pl