Strona głównaWnętrzaMetamorfoza wąskiej klatki schodowej

  Metamorfoza wąskiej klatki schodowej

  Ta wąska i zaniedbana klatka schodowa w londyńskim segmencie z lat 60. wymagała szybkiej interwencji projektanta. Schody wyścielone były zakurzoną wykładziną podłogową, ściany pokryte nakrapianym tynkiem, a z drewnianych stopni i balustrady dawno poodpryskiwał lakier. Całość była w fatalnym stanie.

  Jedynym ciekawym elementem były typowe angielskie, klasyczne, drzwi wejściowe. Zadaniem autorskiego studia projektowego „Izabela Widomska Wnętrza i Aranżacje” było szybkie i ekonomiczne doprowadzenie tej przestrzeni do ładu oraz urozmaicenie jej.

  Stopnie zostały profesjonalnie oczyszczone i przygotowane do ponownego malowania. Chodnik został usunięty, a ściany wygładzone.

  Następnie stopnie wykończono białą farbą do podłóg drewnianych. Balustrady z kolei zyskały nowy wygląd dzięki zastosowaniu farby w odcieniu ciemnej szarości. Ponieważ klatka schodowa była otwarta do 2. piętra, wysoka ściana na wprost została wykorzystana jako tło dla subtelnej tapety z rysunkiem drzew, w odcieniach biało-szarych. Tapeta nadała tej przestrzeni charakteru, klimatu i poprawiła jej proporcje.

  Cała klatka schodowa zyskała również kilka dodatkowych punktów świetlnych, a jej ściany wypełnione kilkoma ozdobami z motywem drzew i gałęzi, pasującymi do całości.

  Stara konsola w przedsionku, przemalowana na biało eksponuje kilka współczesnych zdjęć i grafik.

  W rezultacie wąska i ponura klatka schodowa tego mieszkania rozświetliła się i nabrała szyku w tonacji black & white. Stała się jego atrakcyjną częścią.

  Tekst i zdjęcia:
  Izabela Widomska Wnętrza i Aranżacje

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,918ObserwującyObserwuj