Mity o nietrzymaniu moczu

    -

    Nietrzymanie moczu to dla wielu osób bardzo wstydliwy problem, w którego akceptacji nie pomagają krążące wokół niego mity. Dzisiaj rozprawiamy się z najpopularniejszymi z nich!

    Nietrzymanie moczu to problem osób starszych?

    W powszechnym mniemaniu NTM jest przypadłością kobiet starszych, po menopauzie. Nic bardziej mylnego. Nietrzymanie moczu jest schorzeniem, które dotyka także kobiety młode, nawet dwudziestolatki! Bardzo często przytrafia się kobietom w ciąży czy po porodzie, dlatego nie należy generalizować ani trzymać się tego błędnego stereotypu.

    Nietrzymanie moczu to choroba

    Samo w sobie NTM nie jest chorobą, a jedynie przypadłością, która może towarzyszyć różnym schorzeniom. Nietrzymanie moczu bywa jednym z objawów choroby – niekoniecznie związanych z układem moczowym.

    Nietrzymanie moczu to kobiecy problem

    Statystyki wyraźnie wskazują, że to kobiety częściej cierpią z powodu NTM, a wynika to z m.in. z różnic anatomicznych pomiędzy nimi a mężczyznami. Nie jest to jednak wyłącznie problem kobiet, a mężczyźni podobnie jak one, mogą doświadczać przypadłości na różnych etapach swojego życia.

    Osoba z NTM nie powinna podróżować i być aktywna fizycznie

    Bardzo często osoby mające problemy z nietrzymaniem moczu rezygnują z podróży, a często nawet z wychodzenia z własnego domu, gdyż wstydzą się swojej dolegliwości. Obawa przed brakiem toalety, popełnieniem gafy, brzydkim zapachem czy też odczuwaniem ogromnego dyskomfortu bywa paraliżująca. A przecież w dzisiejszych czasach mamy naprawdę dużo sposobów, by pozbyć się dyskomfortu i funkcjonować całkowicie normalnie! Jednym z takich sposobów są tampony na nietrzymanie moczu URITAM, które w odróżnieniu od wkładek czy podpasek pozostają niewidoczne pod ubraniem i świetnie pochłaniają nieprzyjemny zapach.

    Zwykłe podpaski mogą służyć jako artykuł higieniczny przy NTM

    Problem nietrzymania moczu sprawia, że kobiety ratują się jak mogą, stosując np. zwykłe podpaski czy im podobne produkty chłonne. Nie jest to jednak dobra droga, bowiem nie są one wystarczającym środkiem higienicznym. NTM wymaga wykorzystania stworzonych w tym celu artykułów higienicznych. Przykładem są tampony na nietrzymanie moczu URITAM – bezpieczne i dostosowane do kobiecej anatomii. Tampony URITAM pozwalają utrzymać higienę miejsc intymnych, chronią je przed infekcjami i podrażnieniami. Można je komfortowo stosować również podczas wzmożonej aktywności fizycznej!

    Udostępnij ten artykuł

    Ostatnie posty

    Ostatnie komentarze

    Nina NA Endometrioza