Ubieranie dzieci to nie tylko nasz obowiązek, ale również przyjemność. Wydając pieniądze na ubrania dla córki, czy syna nie mamy bowiem poczucia winy tak przecież charakterystycznego w przypadku „wydawania na siebie”. Ekskluzywna odzież dziecięca to jednak nie tylko zachcianka, ale również inwestycja w ubrania i dodatki najwyższej jakości, komfortowe i zgodne z aktualnymi trendami w modzie. Dziecko będzie się w nich czuło modnie i wygodnie. Czego chcieć więcej?

Noworodek i niemowlak, czyli moda na dobry początek

Noworodki i niemowlęta to dzieci, które potrzebują stosunkowo niewiele ubrań – nie przemieszczają się jeszcze (ta sytuacja diametralnie zmieni się w drugim półroczu życia), nie mają więc okazji niszczyć poszczególnych elementów garderoby, a ich proste posiłki składające się z maminego mleka nie grożą nie dającymi się sprać plamami.

Wybierając odzież dla najmłodszych powinniśmy więc brać pod uwagę przede wszystkim ich wygodę i bezpieczeństwo – ważny będzie więc krój ubranek, ale również rodzaj i wysoka jakość materiałów, sposób łączenia poszczególnych fragmentów, szwy i zapięcia. Bodziaki i rompersy, piżamki, legginsy i spodenki, bluzki i sweterki powinny być wykonane z naturalnych tkanin, z zastosowanie naturalnych, bezpiecznych barwników.

Możemy postawić na stonowaną kolorystykę lub wybrać multikolorowe ubranka w wyraziste wzory, którym starsze niemowlaki będą się przyglądać z ogromnym zainteresowanie. Strój najmłodszych modnisiów doskonale urozmaicą ekskluzywne dodatki: miękkie i zabawne kapciuszki oraz oryginalne czapki lub kapelusiki.

Wszystko, co niezbędne do skompletowania ekskluzywnej wyprawki dla noworodka i niemowlęcia znajdziemy w sklepie bananaz.pl – miejscu pełnym modowych inspiracji dla dzieci, w którym sprzedawane są wyłącznie oryginalne i wysokogatunkowe produkty.

boboproducent1.jpg

Moda dla małych dzieci i urwisów w wieku przedszkolnym

Małe dzieci, które opanowały już sztukę samodzielnego przemieszczania się, są ciekawe świata i gotowe eksplorować go nie zważając na żadne przeszkody. Zdecydowana większość rodziców odkrywa wówczas, że podział ubranek na „domowe” i „wyjściowe” naprawdę ma sens. Po domu lub do żłobka i przedszkola zakładamy dzieciom wysokiej jakości ubranka w sportowym stylu – miękkie i wygodne, ale również wytrzymałe na tarcie i rozciąganie, łatwe do zakładanie i zdejmowania (to bardzo ważne w przypadku dzieci, które samodzielnie wykonują podstawowe czynności samoobsługowe).

W szafach małoletnich łobuzów królują więc legginsy i bawełniane spodenki, koszulki i bluzki z krótkim i długimi rękawkami oraz wygodne sweterki i bluzy. Warto wiedzieć, że inwestowanie w najtańsze rzeczy z tych kategorii może okazać się wyjątkowo niekorzystne dla naszego domowego budżetu – kiepskiej jakości odzież po maksymalnie (!) kilku praniach nadaje się do wyrzucenia. Wniosek? Inwestując w tzw. „odzież po domu” warto pomyśleć o zakupie wysokiej jakości ubranek, które w trakcie użytkowania mogą się okazać zdecydowanie ekonomiczniejszym pomysłem niż ich tańsze i mniej trwałe odpowiedniki.

Bezdyskusyjnie warto wydać więcej na choć kilka elementów odzieży z segmentu premium na tzw. „wyjścia”. Ekskluzywna odzież dziewczęca i chłopięca, którą opracowali projektanci to gwarancja, że nasze dzieci będą ubrane zgodnie z aktualnie obowiązującymi trendami w modzie, ale równocześnie bez szkody dla ich komfortu i bezpieczeństwa.

Starsze dzieci to już zupełnie inna modowa historia. Zdecydowana większość uczniów szkół podstawowych (tych poniżej 10. roku życia i tych nastoletnich) ma sprecyzowane gusta i lubi decydować o tym, w co jest ubrana. Sklepy internetowe (choćby wspomniany wyżej bananaz.pl) to doskonały sposób na zrobienie zakupów z dorastającym dzieckiem, bez nerwowej atmosfery, która może towarzyszyć zakupom w galeriach handlowych.