Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz? Nie tylko w sensie przenośnym tego powiedzenia jest dużo racji, ale także w tym dosłownym. Od wielu lat pokutuje pogląd, że najważniejsze znaczenie dla zdrowego snu ma odpowiednio wyprofilowany materac. Oczywiście, jest w tym bardzo dużo racji, ale nie można pominąć także wyboru komfortowej pościeli. Właśnie szukasz nowych poszewek na kołdrę? Sprawdź, jakie rodzaje pościeli królują w polskich sklepach.

Pościel z bawełny

Bawełna to rodzaj materiału, który towarzyszy ludzkości od tysięcy lat. Podobno znana była już mieszkańcom starożytnego Egiptu, gdzie uznawana była za towar luksusowy. Dziś najpopularniejsze zastosowania bawełny to produkcja odzieży, ale także różnego rodzaju bandażów czy ściereczek. Ze względu na swoje właściwości jest też chętnie używana w przemyśle tekstylnym, chociażby do tworzenia pościeli. Dlaczego? Wysokiej jakości pościele, sprzedawane chociażby w sklepach takich jak https://zasmakujradosci.pl/salon-i-sypialnia, posiadają właściwości higroskopijne, tj. bez problemu radzą sobie z pochłanianiem wilgoci. Oprócz tego nie ma problemu z utrzymaniem jej w czystości, bo pielęgnacja tego materiału nie wymaga dodatkowych środków i nie jest czasochłonna.

Pościel z bawełny satynowej

Obok pościeli bawełnianych dużym zainteresowaniem cieszą się też pościele z bawełny satynowej. Co to za materiał? Jak można się domyśleć z samej nazwy to połączenie naturalnej bawełny z wytworną i elegancką satyną. Ten rodzaj pościeli bardzo dobrze prezentuje się w dużych sypialniach i najlepiej sprawdza się latem – błyszczący materiał gwarantuje przyjemne uczucie ochłodzenia. Do zalet pościeli z bawełny satynowej można zaliczyć także lekkość. Niestety, jeśli ktoś ma tendencję do kręcenia się w czasie snu lub choruje na syndrom niespokojnych nóg to pościel ta może być problematyczna, bo zsuwa się pod wpływem ruchu.

Pościel z mikrofibry

Mikrofibra to materiał wykonany z małych i bardzo cienkich włókien poliestrowych i poliamidowych. Opórcz pościeli znajduje on też szerokie zastosowanie w produkcji koców, śpiworów, poduszek, a nawet kołder. Szukając pościeli z mikrofibry można spotkać się z określeniami – mikrofibra bywa nazywana mikrofazą lub mikrowłóknem. Jako że jest materiałem sztucznym, wykazuje odporność na pranie w wysokich temperaturach i jest bardzo miękka. Do tego świetnie dopasowuje się do sylwetki podczas snu i jest w pełni przepuszczalna. Szczególnie zalecana jest alergikom, bo stanowi obronę przed pojawiającymi się z kurzu roztoczami.