Peeling do twarzy – trzy zasady, jak wykonać go prawidłowo

    -

    O tym, jak skutecznie działać  będą kosmetyki, które nakładasz na twarz, decyduje nie tylko ich skład, ale również sposób, w jaki to robisz. Zobacz, jak poprawnie wykonać peeling do twarzy, tak by jak najskuteczniej usunąć martwe komórki naskórka i w pełni wykorzystać potencjał wszystkich środków, które wchodzą w skład preparatu.

    Peeling do twarzy – czemu służy?

    Peeling to nic innego jak złuszczanie obumarłych komórek naskórka. Stare komórki zbierają się na wierzchnich warstwach skóry w efekcie naturalnego cyklu regeneracji skóry, który trwa około czterech tygodni. Proces wydłuża się wraz z wiekiem, może być również zakłócany przez stres, używki, zmęczenie lub zewnętrzne zanieczyszczenia. Peeling do twarzy pomoże Ci w:

    • szybszym usunięciu obumarłych komórek naskórka,
    • wygładzeniu i rozjaśnieniu twarzy,
    • pobudzeniu komórek skóry i naczyń krwionośnych,
    • usunięciu nadmiaru łoju skórnego,
    • odblokowaniu gruczołów łojowych.

    Peeling krok po kroku

    Po pierwsze – dobierz peeling do rodzaju cery

    Twoja cera może mieć tendencje do przetłuszczania się przesuszania. Może też być zmęczona lub szarawa. Dlatego przed wykonaniem zabiegu należy wybrać odpowiedni peeling do twarzy, który najlepiej poradzi sobie ze specyfiką Twojej cery. Pamiętaj jednak o tym, że najzdrowsze i najskuteczniejsze są peelingi wykonane w pełni z naturalnych składników, takie jak na przykład peelingi od firmy Arkana (https://arkana.pl/).

    • Cera przetłuszczająca się – w tym przypadku najskuteczniejszy będzie peeling ziarnisty. Ten typ peelingu działa na zasadzie mechanicznego złuszczania skóry i odblokowywania porów.
    • Cera wrażliwa i przesuszona – w tym przypadku peeling do twarzy nie jest wskazany. Duża ingerencja w cienki naskórek może zbytnio osłabić naturalną barierę ochronną skóry twarzy. Jeśli jednak czujesz, że Twoja cera wymaga odświeżenia, wówczas zdecyduj się na peeling enzymatyczny lub delikatne maseczki peelingujące.
    • Cera mieszana – w przypadku takiej cery najlepiej sprawdzi się peeling z mniejszymi drobinami niż te, które zawarte są w peelingach ziarnistych. Oddziałuje on na naskórek w delikatniejszy sposób, usuwa zanieczyszczenia i rozświetla cerę.

    Po drugie – nie rób peelingu zbyt często

    Pamiętaj, że celem robienia peelingu jest  pomoc w regeneracji cery. Przed każdym kolejnym zabiegiem musisz dać skórze czas na zregenerowania warstwy naskórka, która uchroni ją przed uszkodzeniami. Optymalna częstotliwość wykonywania zabiegu zależy do rodzaju cery. Na skórze łojotokowej można stosować peeling dwa razy w tygodniu. Natomiast naskórka cery suchej lub mieszanej nie należy złuszczać peelingiem częściej niż raz w tygodniu.

    Po trzecie – nałóż peeling w prawidłowy sposób

    • Peeling należy stosować na dokładnie umytej i wilgotnej twarzy. Środek, którym umyjesz twarz dokładnie spłucz wodą i pozostaw skórę wilgotną. Podczas zabiegu zadbaj również o to, by mieć zwilżone wodą palce.
    • Nie wcieraj peelingu zbyt mocno w skórę. Nie możesz uszkodzić powierzchni żywych komórek naskórka. Wykonuj delikatne, okrężne ruchy, które będą przypominały masaż.
    • Omijaj okolice oczu. Znajduje się tam bardzo cienka warstwa naskórka, którą niezwykle łatwo uszkodzić i podrażnić skórę.
    • Peeling zmyj wodą, a następnie w celu odpowiedniego nawilżenia i odżywienia użyj regenerującej maseczki.

     

    Udostępnij ten artykuł

    Ostatnie posty

    Ostatnie komentarze

    Nina NA Endometrioza