Oryginalna aranżacja może dotyczyć nie tylko samego domu, ale również otaczającego go ogrodu. Altany, przestrzenne tarasy czy nawet zaawansowane grille nie stanowią jednak obecnie żadnej nowości. Jednak ogrodowy piec do pizzy z pewnością zaskoczy niejednego gościa. Dlaczego warto go mieć?
Ogród to doskonałe miejsce do wspólnego spędzania czasu z rodziną. Montaż ogrodowego pieca do pizzy pozwoli na częstsze przebywanie na świeżym powietrzu, nawet w trakcie przygotowywania potraw. Ceglany piec idealnie nadaje się nie tylko do wypiekania smakowitej pizzy, ale również doskonale sprawdzi się przy pieczeniu domowego chleba czy grillowaniu mięsa.
Specjalistyczna konstrukcja pieca ogrodowego zapewnia wyjątkowy smak przygotowywanych w nim potraw. Znajdujący się w podstawie urządzenia kamień nagrzewa się, a następnie oddaje swe ciepło przygotowywanej potrawie. Dodatkowo specjalna kopuła pieca kumuluje pozostałe ciepło w taki sposób, aby w pełni zostało wykorzystanie podczas pieczenia. Charakterystyczna konstrukcja pieca zapewnia również równomierne rozprowadzanie ciepła, zapewniając jednocześnie idealne warunki pieczenia.
Chociaż kształt wnętrza pieca jest standardowy, to jego zewnętrzny wygląd w pełni zależy od oczekiwań właściciela ogrodu. Na rynku dostępnych jest wiele form pieców – od tradycyjnych glinianych przez warianty ceglane po piece ceramiczne – dzięki czemu dostosowanie pieca do ogólnej aranżacji ogrodu nie będzie żadnym problemem. Dużą zaletą jest również różnorodna forma pieców, które mogą być wkomponowane w wystrój ogrodu, jak też mogą stanowić jego gastronomiczne centrum.
Piece ogrodowe posiadają wiele zalet. Ze względu na materiał, z którego są wykonane, mają wysoką odporność nie tylko na temperaturę, ale również na pozostałe czynniki atmosferyczne. Stalowe elementy wykończeniowe są odporne na korozje. Ponadto materiały, z których wykonane są piece, posiadają odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania.
Budowa pieca ogrodowego nie jest wcale skomplikowania. Można ją powierzyć profesjonalnej firmie. Jednak Ci, którzy są zwolennikami domowego majsterkowania, również doskonale powinni sobie z tym poradzić.
Najważniejszą kwestią przy budowie pieca ogrodowego jest umieszczenie go na stabilnej podstawie. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest podest ustawiony na mocno utwardzonej ziemi. Trawnik, ze względu na dużą wagę pieca, może okazać się zbyt mało stabilny.
Na rosnącą popularność pieców ogrodowych ma z pewnością wpływ nie tylko niepowtarzalny smak przygotowywanych w nich potraw, ale również niewielki koszt opału. Większość pieców jest opalanych drewnem bądź brykietem. Od niedawna na rynku pojawiły się również modele umożliwiające palenie peletem. Jednak bez względu na rodzaj opału, jego koszt jest nieduży, a co ważniejsze sam opał jest powszechnie dostępny.
Dodatkową zachętą do montażu ogrodowego pieca będzie z pewnością jego cena. Podstawowe wersje urządzeń dostępne są na rynku już od 700 zł. Koszt jest niewielki w porównaniu z satysfakcją, jaką będzie przynosić możliwość przygotowania ulubionych potraw w ogrodzie.
Źródło domoskop.pl to blog poświęcony budowie, urządzaniu i budowaniu domów. Znaleźć na nim można porady, informacje budowlane oraz opisy projektów domów. |