Zmarszczki to naturalny efekt starzenia się skóry. Po 25. roku życia nasza skóra zmienia się na skutek zmniejszenia ilości dwóch podstawowych składników budulcowych: kolagenu i elastyny. Możemy zauważyć zmiany w jej jędrności i elastyczności, pojawiają się też pierwsze zmarszczki.

Aby opóźnić starzenie i pojawienie się zmarszczek należy pamiętać o odpowiedniej diecie i pielęgnacji cery. Pierwszą i podstawową kwestią w zapobieganiu starzeniu skóry jest stosowanie ochrony anty-UV. Drugą rzeczą jest nawilżanie skóry. Skórę należy nawilżać poprzez stosowanie kremów i preparatów pielęgnacyjnych. Trzecim ważnym nawykiem jest złuszczanie. Salony kosmetyczne oferują wiele metod oczyszczania. Skóra dobrze oczyszczona lepiej wchłania składniki aktywne zawarte w kosmetykach i swobodnie oddycha.

Mikrodermabrazja – a usuwanie zmarszczek

Polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą kryształków diamentu, korundu bądź strumienia wody (hydrabrazja). Zabieg błyskawicznie wygładza, rozświetla i oczyszcza skórę, poprawia jej koloryt, ma też działanie przeciwstarzeniowe.  Ten mechaniczny, nieinwazyjny  mikropeeling jest w stanie wyraźnie poprawić wygląd naszej skóry i pozbawić ją niedoskonałości np.  usunięcie zmarszczek.

Peeling

To zabieg polegający na usunięciu zanieczyszczonej i zniszczonej wierzchniej warstwy martwego naskórka poprzez złuszczenie. Następstwem tego jest pobudzenie skóry do produkcji nowych komórek. Jego głównym celem jest poprawa wyglądu naszej skóry, rozjaśnienie powstałych przebarwień, czy redukcja drobnych zmarszczek. Peeling najlepiej stosować regularnie. Sprawi on, że skóra będzie młodsza i piękniejsza. Stanie się lepiej ukrwiona, bardziej elastyczna, poprawi się jej koloryt i co najważniejsze będzie gładsza.

Złuszczenie kwasem

To idealny sposób, by przyspieszyć odnowę komórkową skóry. Efekt natychmiastowy – złuszczenie skóry, odświeżenie, oczyszczenie. Efekt długoterminowy – regeneracja skóry, produkcja nowego kolagenu, redukcja blizn, usuwanie zmarszczek, przebarwień. W zależności od stanu skóry, jej problemów i potrzeb stosujemy różne kwasy: migdałowy, salicylowy, azelainowy, czy ferulowy.

Jedz zdrowo, wyglądaj zdrowo!

Zmarszczki pojawią się w różnym wieku, bardzo wiele zależy od tego, jak dbamy o skórę, ponieważ istnieją sposoby na opóźnienie procesu starzenia się. Skóra potrzebuje dobrego traktowania. Jednak nie polega ono tylko na doborze właściwego kremu. Co robić, by była zawsze młoda i w dobrej kondycji? Jeśli chcesz wyglądać młodo dobrze odżywiaj skórę od środka, by miała siłę się regenerować, starannie oczyszczaj, bo to pobudza odnowę komórek i nawilżaj, ponieważ dzięki temu zachowa jędrność.

Pij dużo wody

Ogromnie ważną rolę w codziennej diecie na zmarszczki pełni woda. Bez odpowiedniego nawodnienia organizmu, skóra w szybkim tempie traci elastyczność i sprężystość. Minimum, o jakie należy w tym wypadku pamiętać, to 2 litry wody dziennie. Zaleca się wybór wody niegazowanej.

Witaminy na usuwanie zmarszczek

Niezwykle ważne jest wprowadzenie do swojej diety poniższych witamin:

Witamina A (retinol) – stymulując produkcję kolagenu, opóźnia procesy starzenia i wiotczenia skóry, wyrównuje jej koloryt.

Witamina E – wpływa korzystnie na budowę warstwy lipidowej, chroniącej skórę przed niekorzystnym działaniem środowiska.

Witamina C – stymuluje syntezę kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne. Dzięki niej cera nabiera gładkości i blasku.

Co jeść by powstrzymać  pojawienie się zmarszczek?

Oprócz witamin bardzo ważne jest, by dostarczać organizmowi jeszcze kilku innych ważnych składników. Jednym z nich jest beta-karoten. Jego podstawowym źródłem jest marchew, szpinak, brokuły, pomarańcze. Kolejnym jest koenzym Q10 – wspomaga mechanizmy naprawcze skóry, pomaga w odbudowie jej komórek i usuwaniu zmarszczek. Występuje  w rybach, podrobach, olejach, produktach pełnoziarnistych. Ważnym składnikiem są również flawonoidy. Zabezpieczają przed destrukcją DNA komórek, korzystnie wpływają na biosyntezę kolagenu, poprawiają stabilność tkanki łącznej oraz chronią przed szkodliwym wpływem promieniowania UVA. Występują w czarnych porzeczkach, ciemnych winogronach, jagodach, burakach, warzywach strączkowych, korzeniach pietruszki, marchwi, sałacie, jeżynach oraz owocach granatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj