Przebarwienia na twarzy to problem, z którym na co dzień walczą kobiety w różnym wieku. Prawda jest jednak taka, że skłonność do tego typu niedoskonałości wzrasta po 30. roku życia.

Postępujący proces starzenia skóry, ciąża, przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej lub innych leków w połączeniu z nadmierną ekspozycją na słońce to najczęstsza przyczyna melasmy – to znaczy nieestetycznych, brązowych plam na skórze. Dobra wiadomość jest jednak taka, że dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny estetycznej możemy bardzo skutecznie walczyć z wszelkimi rodzajami przebarwień. Przykładem takiego osiągnięcia jest laser PicoSure – jeden z niewielu w Polsce, który jest w stanie usunąć przebarwienia w szybki i praktycznie bezbolesny sposób.

Po czym poznać melasmę?

Melasma, nazywana też inaczej chloasmą lub ostudą, to nabyte zaburzenie barwnikowe, z którym najczęściej zmagają się kobiety po 30. roku życia. Przebarwienia tego typu są zazwyczaj wynikiem pewnych zaburzeń hormonalnych organizmu w połączeniu z długotrwałym przebywaniem na słońcu czy intensywnym opalaniem. Melasma to przebarwienia o nieregularnym kształcie, które przybierają jasno- lub ciemnobrązowy odcień. Pojawiają się one w miejscach, które są najbardziej narażone na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego – to znaczy na twarzy (czoło, policzki, skóra nad górną wargą), dekolcie, ramionach i barkach.

Usuwanie przebarwień: jak pozbyć się melasmy?

Istnieje kilka różnych sposobów na pozbycie się nieestetycznej melasmy. Przy usuwaniu przebarwień pomocne mogą okazać się peelingi chemiczne czy preparaty rozjaśniające (wybielające), jednak tylko w przypadku, gdy plamy znajdują się płytko pod skórą – w innej sytuacji zabiegi te mogą nie przynieść oczekiwanych efektów, a dodatkowo wywołać problem podrażnienia skóry. Przebarwienia zlokalizowane w głębszych warstwach skóry wymagają zastosowania bardziej specjalistycznych metod np. w postaci terapii laserowej. W laserowym usuwaniu przebarwień bardzo ważne jest jednak to, by wybrane urządzenie pozwoliło nam nie tylko pozbyć się przebarwień, ale też nie uszkodziło zdrowych tkanek skóry i nie wiązało się ze zbyt dużym bólem dla pacjenta. Takie właśnie cechy posiada PicoSure – jedyny w Warszawie laser przeznaczony do usuwania tego typu niedoskonałości, dostępny w Klinice Miracki.

Laserowe usuwanie przebarwień: dlaczego właśnie laser PicoSure?

Na czym polega innowacyjność lasera PicoSure? Jest to pierwszy taki laser, w którym zastosowana została nowatorska i całkowicie unikalna technologia najkrótszego dostarczania impulsu światła  do skóry. Krótkie działanie wiązki światła laserowego pozwala skutecznie usuwać przebarwienia na skórze praktycznie bez bólu i przy minimalnym czasie rekonwalescencji pozabiegowej. Laser PicoSure to również gwarancja szybkich efektów – po kilku dniach od zabiegu przebarwienia tracą swoją intensywność, by w ciągu kilku tygodni zniknąć całkowicie lub stać się praktycznie niezauważalnymi. Usuwanie przebarwień w Klinice Miracki, dzięki PicoSure, to zabieg bezpieczny, skuteczny i komfortowy.

Laser PicoSure to prawdziwy przełom nie tylko w usuwaniu melasmy czy innego rodzaju przebarwień, ale też tatuażu, blizn czy rozstępów. Urządzenie to zapewnia pacjentowi pełne bezpieczeństwo przed poparzeniami i komfort zabiegu, ale przede wszystkim spektakularne efekty i szybki powrót do formy.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną klinikamiracki.pl.