Czy wiesz jak uniknąć wiosennego przeziębienia? Jak zwalczyć początkowe objawy choroby? Poznaj skuteczne sposoby na wiosenne przeziębienie.
Wiosenne, słoneczne pogody bywają – na nasze nieszczęście – zdradliwe. Dlaczego? Bowiem w parze z ostrymi promieniami słońca często idzie stosunkowa niska temperatura, porywisty wiatr, a nierzadko również deszcz. Nic więc dziwnego, że początek wiosny to dla wielu osób moment zmagania się z uciążliwym przeziębieniem. Jak zapobiec zachorowaniu i co zrobić w momencie, kiedy zdarzy nam się odczuwać początkowe objawy choroby?
Po pierwsze: wzbogać swoją dietę
Wiosną, jak w ciągu żadnej innej pory roku, możemy cieszyć się sporą ilością nowalijek czyli świeżych, sezonowych warzyw. Wśród najpopularniejszych z nich warto wymienić m.in. rzodkiewki, ogórki, cebulę dymkę wraz ze szczypiorkiem, a także pomidory czy natkę pietruszki. Co jednak najistotniejsze to fakt, że wszystkie, wymienione powyżej warzywa posiadają w sobie znaczne ilości cennych witamin i pierwiastków mineralnych, które z powodzeniem podniosą poziom naszej odporności, tym samym chroniąc organizm przed przeziębieniem.
Po drugie: zadbaj o odpowiedni ubiór
Gruba bluza czy lekki sweterek? Zwiewna sukienka, a może ciepłe spodnie? Dobór odpowiedniej garderoby do zmiennej, wiosennej aury niejednokrotnie potrafi sprawić sporą trudność. W końcu zarówno przegrzanie, jak i wyziębienie organizmu może zaszkodzić naszemu zdrowiu. Właśnie dlatego wiosną warto ubierać się na tzw. „cebulkę”, a więc zakładać na siebie kilka warstw odzieży. Dzięki temu – w momencie zmiany pogody – z powodzeniem będziemy mogli dopasować ubiór do aktualnej aury.
Po trzecie: walcz z pierwszymi objawami
Niestety, czasem profilaktyka okazuje się niewystarczająca. W chwili, gdy zauważymy u siebie pierwsze oznaki przeziębienia, warto sięgnąć po sprawdzone, skuteczne specyfiki, które zarazem mogą pochwalić się naturalnym składem. Wśród tego rodzaju produktów godnym polecenia jest chociażby olejek Olbas. Olbas to produkt, który z powodzeniem może być stosowany nawet u dzieci powyżej 3 roku życia. Olejek wykazuje działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, odczuwalnie ułatwia oddychanie i błyskawicznie odblokowuje zatkany nos. Należy przy tym zauważyć, że jego działanie zostało potwierdzone badaniami. Warto dodać, iż w aptekach dostępne są również tabletki na gardło Olbas. Im również nie sposób odmówić skuteczności. Podobnie jak olejek szybko udrożniają zatkany nos, łagodzą ból gardła, działają przeciwzapalnie i antybakteryjnie przy okazji odświeżając oddech. Więcej informacji o wyrobach Olbas znajdziesz na www.olbas.pl.