Sprawdzone sposoby na ból brzucha

    -

    Wakacje już właściwie się zaczęły, chętniej spędzasz czas poza domem, a plany wycieczkowe już w 100% wypełniły kalendarz – jednak nagły ból brzucha może skutecznie pokrzyżować nawet najprecyzyjniejsze plany. Prezentujemy sprawdzone sposoby na ból brzucha, byś mogła szybko poradzić sobie z dolegliwościami i mogła wrócić do wakacyjnego wypoczynku!

    Poznaj rodzaj swojego bólu

    Nie każdy ból brzucha jest taki sam – różne rodzaje bólu oznaczają różne dolegliwości i warto umieć je rozróżnić, by nie zbagatelizować poważnych objawów.

    Ogólny ból brzucha najczęściej jest przejawem grypy żołądkowej. Trudny do umiejscowienia ból brzucha może także oznaczać niestrawność lub niedrożność jelit.

    Punktowe bóle brzucha wywołane są problemami konkretnych organów, ostre stany bólowe będą wymagały diagnozy lekarskiej.

    Skurczowe bóle brzucha zazwyczaj wywoływane są przez stres i rozmaite problemy z dietą. Co czwarty człowiek na świecie jest dotknięty tym problemem, a co trzeci pacjent leczony na skurczowe bóle brzucha odczuwa swoje dolegliwości najmniej raz w tygodniu. Ból atakuje z zaskoczenia i nie zawsze mija sam.

    Kolki, pojawiające się falami nagle i równie szybko znikające mogą być objawami kamieni żółciowych lub kamieni nerkowych – warto obserwować, jak często nawracają!

    Sposoby na ból brzucha

    Wypoczynek i ciepły okład pomogą złagodzić wszelkie rodzaje bólu brzucha. Termofor przyłożony do brzucha, wygodne łóżko i spokój pozwolą Ci stanąć na nogi przy łagodniejszych formach bólu.

    Herbata rumiankowa to pewny strzał w przypadku dolegliwości bólowych związanych z układem pokarmowym. Łagodzące i uspokajające dolegliwości bólowe działanie rumianku zostało potwierdzone przez kilka pokoleń obolałych Polek, nie ma więc powodu, byś Ty miała z tej mądrości nie skorzystać.

    Ciepła woda z dodatkiem soku z połowy cytrynyzmniejsza bóle brzucha, podobnie jak herbata imbirowa czy woda z solą.

    Sposoby na ból brzucha związany ze zgagą i niestrawnością obejmują przede wszystkim substancje neutralizujące kwasy żołądkowe. Niewielkie ilości lukrecji, woda z sodą oczyszczoną i sok z aloesu łagodzą objawy niestrawności i pomagają szybciej stanąć na nogi.

    Leki rozkurczowe (takie jak Buscopan) łagodzą silne bóle skurczowe. Substancje aktywne takich leków powinny być uzyskiwane z naturalnych wyciągów, jak najłagodniejszych dla organizmu. Co ważne, leki rozkurczowe nie uśmierzają bólu, tylko usuwają jego przyczynę. Szerokim łukiem omijaj klasyczne leki przeciwbólowe, oparte na aspirynie czy ibuprofenie. Ból owszem, zostanie stłumiony, ale obciążony żołądek będzie podrażniony, a jego błona śluzowa osłabiona – a to prosta droga do kolejnych problemów z bólem brzucha w roli głównej.

    Po więcej informacji na temat rodzajów bólu brzucha i jego przyczynach zapraszamy na stronę www producenta leku Buscopan: ból brzucha bez tajemnic.

    Udostępnij ten artykuł

    Ostatnie posty

    Ostatnie komentarze

    Nina NA Endometrioza