Startuje ogólnopolska kampania „Zdrowy Brzuch”

    -

    Wydawnictwo Medical Media Solutions zaprasza do zapoznania się z edycją kampanii „Zdrowy Brzuch”. Projekt ukazał się 7 kwietnia w Światowy Dzień Zdrowia wraz z gazetą Nasze Miasto. Zdrowie zaczyna się od brzucha, dlatego głównym tematem kampanii jest zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna oraz powszechne dolegliwości gastryczne.

    Portal Kobieta Wie Lepiej został partnerem kampanii i specjalnie dla naszych czytelników publikacja jest dostępna online: www.medicalms.pl/wp-content/uploads/2016/04/Zdrowy-Brzuch.pdf

    Publikację otwiera wypowiedź prof. Grażyny Rydzewskiej – Kierownika Kliniki Gastroenterologii CSK MSW w Warszawie, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, która przestrzega, aby nie lekceważyć powszechnych objawów brzusznych, gdyż mogą być one manifestacją poważniejszych chorób. Z Panią profesor rozmawiamy również o chorobie uchyłkowej jelita grubego, która uważana jest za chorobę cywilizacyjną XXI wieku. Objawy choroby są bardzo uciążliwe, a nieleczona może być przyczyną groźnych powikłań.

    Twarzą okładki została Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, która w obszernym wywiadzie opowiada o swojej książce „Jedz zdrowo, ćwicz z głową, żyj szczęśliwie!”. Chcemy wspólnie przekonać Polaków, że można gotować łatwo, niedrogo, kolorowo i smacznie. Wiosna zaś to idealny moment, aby zatrzymać się na chwilę i znaleźć inspirację do nowych działań. Skuteczne rady dla wszystkich, którzy marzą o tym, aby wreszcie zrzucić zbędne kilogramy prezentuje Konrad Gaca – ekspert ds. leczenia otyłości, prezes Stowarzyszenia Zapobiegania Otyłości.

    Małgorzata Źródlak – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej wyjaśnia, dlaczego w Polsce coraz więcej osób stawia na dietę bezglutenową. O dostępności odpowiednich produktów bezglutenowych rozmawiamy z Katarzyną Jankowską-Nagaj z Bezgluten. Małgorzata Desmond – przewodnicząca Rady Naukowej Fundacji Wiemy Co Jemy, wyjaśnia czym jest nieceliakalna nadwrażliwość na gluten i wskazuje, ze może ona dotyczyć nawet ok. 7-10% społeczeństwa.

    Kolejnym wywiadem kampanii jest rozmowa z prof. Barbarą Skrzydło-Radomańską z Katedry i Kliniki Gastroenterologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, która wyjaśnia dlaczego zaparcie jest istotnym społecznie problemem, który dotyczy nawet 30% populacji. Tymczasem aktywność fizyczna, modyfikacja stylu życia i diety oraz odpowiednia farmakoterapia może nam pomóc szybko uporać się z problemem. Polecamy również artykuł edukacyjny Aleksandry Gołąb, na temat kolejnego wstydliwego problemu, jakim są hemoroidy.

    Poprzez wypowiedzi zaproszonych ekspertów publikacja ma edukować, wspierać, a także zachęcić do rozmów o roli zdrowej żywności, profilaktyki i właściwego leczenia. Zapraszamy do lektury.

    Udostępnij ten artykuł

    Ostatnie posty

    Ostatnie komentarze

    Nina NA Endometrioza