Kim są swingersi? Definicja mówi, że swingersi to osoby angażujące się w niemonogamiczne formy aktywności seksualnej. Często korzystają z różnorodnych urozmaiceń życia seksualnego jak zabawy erotyczne w mniejszym lub większym gronie. Nie zawsze łączy się to z wymianą partnerów. Swingersem może być każdy, bez względu na rasę, płeć, czy przekonania religijne. Swingersi traktują seks jako dobrą zabawę.

Początki swingowania odnajdziemy już we wczesnych latach 50-tych, w bogatych dzielnicach amerykańskich miast. W latach 60-tych w Kaliforni powstała pierwsza organizacja zrzeszająca swingersów – North American Club Association (NASCA), która działa do dziś.

W dzisiejszych czasach swingowanie stało się popularnym stylem życia i powoli, ale skutecznie zdobywa coraz większą akceptację w świecie. Osoby, które chciałyby zacząć swingować mogą korzystać z internetu, gdzie znajdą mnóstwo portali, klubów i innych miejsc zrzeszających podobnych im ludzi. Obecnie swingersi spotykają się nie tylko w wyznaczonych klubach, ale również organizują spotkania w zaciszach domowych, ze swingersami poznanymi na forum, czy też poleconymi przez innych swingersów.

Wbrew przekonaniom o niszy w tej tematyce klubów zrzeszających swingersów jest coraz więcej. Zajmują się nie tylko organizacją imprez, ale także organizują warsztaty, udzielają swoim członkom pomocy i służą radami, mamy tutaj na myśli kluby i organizacje zagraniczne. Polskie swingers kluby to miejsca spotkań w stylu night klubów do których przychodzą pary, single oraz singielki zainteresowane seksem grupowym.

Rozróżniamy kilka typów swingersów:

  • Swingujące pary – to małżeństwa, pary mieszkające razem lub pary spotykające się tylko w celach seksualnych, nie zaangażowane uczuciowo. Wg przeprowadzonych badań pary swingujące w ten sposób wzmacniają więzi między sobą. Pary wchodzące w świat swingu są w trwałych związkach, o solidnych podstawach wzajemnego zrozumienia i zaufania. Muszą dokładnie znać swojego partnera, jego potrzeby, tak, by swingowanie pozwalało im na wspólne odkrywanie fantazji seksualnych. Średnia wieku to 20-40 lat.
  • Swingujące kobiety – w przeszłości mało kobiet decydowało się na samotne swingowanie, gdyż zwykle szukały długotrwałego i pełnego uczuć związku. Obecnie więcej singielek jest wyzwolonych seksualnie, są niezależne finansowo i nie szukają stałego partnera. Średnia wieku to 20-40 lat.
  • Swingujący mężczyźni – zwykle są to panowie, którzy szukają partnera do swingowania lub tacy, którzy nie są zadowoleni ze swojego obecnego związku. Mężczyzna przekonujący swoją partnerkę do swingowania zwykle ma inne wyobrażenie na temat tego, co może się stać. Doznaje poczucia odrzucenia, zazdrości i obawy przed tym, jak zareaguje widząc partnerkę w relacji z innym mężczyzną czy kobietą.

Większość swingersów stanowią małżeństwa ze średniej i wyższej klasy społecznej.

Styl życia swingersów określany jest jako Swingers Lifestyle. Oznacza on, że jest wolny od frustracji i zahamowań, polega na braniu i dawaniu przyjemności. Zanim ktokolwiek spróbuje swingowania powinien uświadomić sobie kilka ważnych rzeczy. Nikt nie powinien swingować jeśli sam naprawdę tego nie chce. Musi być pewny swoich relacji z partnerem, mieć do niego pełne zaufanie. Swingowanie opiera się najbardziej na wzajemnej komunikacji. Pary angażujące się w swingowanie powinny umieć rozmawiać otwarcie o swoich odczuciach.

Jak zacząć swingować?

Możliwości jest kilka, najlepiej zacząć od imprez domowych. Kameralna atmosfera, niezbyt duża liczba osób, za to możliwość lepszego poznania innych swingersów. Niestety początkującym trudno jest dostać zaproszenie na taką imprezę. Kolejną możliwością są ogłoszenia internetowe na portalach swingersów. Jest to jednak dość ryzykowne rozwiązanie, można natknąć się na fałszywe profile, wymiana korespondencji jest długotrwała i nie zawsze spotkanie dochodzi do skutku. Można również spróbować w klubach dla swingersów znaleźć chętną parę.

Złotą zasadą swingowania jest możliwość powiedzenie NIE, w każdej chwili i bez tłumaczenia dlaczego. Należy być grzecznym, przyjaznym i szanować innych. Nie wolno zapomnieć o zabezpieczeniu, groźby chorób przenoszonych drogą płciową są prawdziwe!

Dlaczego ludzie swingują?

Jest to coś innego, odmiennego, a przez to niezmiernie pociągającego. Wiele osób traktuje swingowanie jako odskocznię od codziennej rutyny. Należy jednak zdawać sobie sprawę z ryzyka, które niesie swingowanie. Chociaż pozwala na spełnienie wielu fantazji seksualnych, pary muszą być siebie absolutnie pewne. Wówczas takie doświadczenie może zaowocować zwiększeniem zaangażowania uczuciowego i seksualnego obojga partnerów. Pary, które nie są swingersami nie są w stanie wyobrazić sobie sytuacji, w której partner uprawia okazjonalnie seks z inną osobą. Traktują to zwykle jako zdradę, naruszenie zasad partnerstwa. Swingersi natomiast czerpią satysfakcję z faktu dzielenia się swoim partnerem seksualnym z innymi. Jeśli nie jesteście siebie i swojego związku pewni – swingowanie nie jest dla was.

Aktywność seksualna swingersów a higiena

Bardzo ważną kwestią, którą należy omówić jest higiena. Niby naturalna część naszego życia, a jednak niektórym zdarza się o tym zapomnieć. Należy pamiętać, by przed imprezą wziąć prysznic, nie korzystać z cudzych ręczników, nie uprawiać seksu w jaccuzzi i ….obciąć paznokcie. Nie sposób również nie wspomnieć o chorobach przenoszonych drogą płciową. Wiele z nich jest wyleczalnych, jednak groźne powikłania są bardzo niebezpieczne. Drogą płciową można zarazić się: syfilisem, rzeżączką, wrzodem miękkim, ziarniakiem pachwinowym, chlamydiami, aids, wirusowym zapaleniem wątroby.

Należy pamiętać o używaniu prezerwatyw i regularnym poddawaniu się badaniom.

Źródło: www.FUN4TWO.pl