Strona głównaŻycieZdrowieTermoablacja radiowa Venefit – nowa nadzieja w leczeniu żylaków kończyn dolnych

  Termoablacja radiowa Venefit – nowa nadzieja w leczeniu żylaków kończyn dolnych

  Żylaki to przykra dolegliwość, która wraz ze zwiększającą się tendencją społeczeństwa do prowadzenia siedzącego trybu życiu, staje się coraz powszechniejszym problemem. Chociaż istnieją domowe sposoby, które mają pomóc z pozbyciem się żylaków kończyn dolnych, to niestety nigdy nie będą one tak skuteczne, jak zabiegi wykonywane przez specjalistów.

  Żylaki – czym są i dlaczego powstają?

  Przewlekłą niewydolnością żylną – zwaną powszechnie żylakami – określamy zmienione patologicznie żyły, które najczęściej przyjmują formę prześwitujących przez skórę grubych, poskręcanych naczyń. Najczęściej oznacza to powstawanie wyraźnie zauważalnych wypukłości i guzków, które wraz z upływem czasu stają się przyczyną narastającego dyskomfortu pacjenta.

  Gdzie leży przyczyna powstawania problemu? Za powstawanie żylaków w głównej mierze odpowiedzialne są czynniki genetyczne. Nie oznacza to bynajmniej, że posiadanie zdrowych przodków jest gwarancją tego, że choroba nas nie dotknie. Bardzo istotnymi czynnikami ryzyka są bowiem:

  • siedzący tryb życia, brak ruchu i wielogodzinna praca na stojąco;
  • niezdrowa dieta;
  • częste odwiedzanie sauny i kąpiele w gorącej wodzie;
  • antykoncepcja hormonalna;
  • już istniejące choroby żył.

  2.jpg

  Dlaczego należy leczyć żylaki?

  Żylaki kończyn dolnych to nie tylko nieestetyczny wygląd. Choroba wiąże się z wieloma innymi objawami i niebezpieczeństwami. Do najczęściej występujących symptomów zaliczyć możemy:

  • łatwe męczenie się nóg, nawet podczas wykonywania niewymagających czynności;
  • uczucie ciężkich nóg;
  • obrzęki i drętwienie kończyn dolnych;
  • pajączki;
  • ból podudzia pojawiający się zarówno w trakcie chodzenia, jak i w nocy.

  Nieleczone żylaki mogą z czasem przerodzić się w owrzodzenie podudzi lub inne problemy z funkcjonowaniem układu krwionośnego.

  Termoablacja radiowa Venefit – złoty standard w leczeniu żylaków

  Jak już wspomnieliśmy, z najskuteczniejszymi technikami walki z żylakami kończyn dolnych możemy spotkać się wyłącznie w specjalistycznych klinikach. Chociaż cały czas rozwijane są nowe metody leczenia problemu, to obecnie jedną z najciekawszych opcji wydaje się termoablacja radiowa Venefit, zwana też w skrócie: VNUS. Technika pozwala na pozbycie się żylaków dużych naczyń, a więc przede wszystkim żyły odstrzałkowej i odpiszczelowej.

  Zabieg polega na umieszczeniu w zmienionej żyle czegoś w rodzaju cewnika, którego zadaniem jest emisja „ciepłych” fal radiowych. Na drodze tego procesu dochodzi do  destrukcji naczynia, a następnie do zamknięcia jego światła. Tak zniszczona tkanka zostaje wchłonięta przez nasz organizm, w wyniku czego po kilku tygodniach nie pozostaje po niej żaden ślad. Funkcję transportu krwi przejmują inne żyły znajdujące się w okolicy.

  3.jpg

  Zalet termoablacji radiowej w leczeniu żylaków jest wiele, jednak do najważniejszych z nich zaliczyć możemy:

  • zabieg trwa około pół godziny i przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym,
  • krótki okres rekonwalescencji – około 3 dni,
  • obecnie jest to zabieg o największej skuteczności.

  Zdecydowanym atutem tej metody jest także fakt, że zaliczana jest ona do zabiegów chirurgii jednego dnia, a więc nie wymaga hospitalizacji. Podczas wykonywania VNUS, specjalista kontroluje wszelkie czynności za pomocą techniki obrazowania USG.

  Jak wygląda skuteczność zabiegu? Niektóre źródła podają, że wiąże się on ze 100% skutecznością. Inne badania wskazują, że wynosi ona około 94%. W obu przypadkach jest więc ona niezwykle wysoka i między innymi z tego powodu stanowi obecnie najbardziej atrakcyjną formę leczenia.

  Podsumowanie

  Żylaki kończyn dolnych to zagrożenie dla zdrowia i komfortu życia pacjenta. Chociaż istnieje wiele sposobów na walkę z tą dolegliwością, to bez wątpienia na uwagę zasługują metody, które podsuwa nam współczesna medycyna.

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,893ObserwującyObserwuj