Sypialnia często jest pomieszczeniem zaniedbywanym. Nikt obcy jej nie widzi, nie spędza się w sypialni za wiele czasu (nie licząc czasu snu), więc jej aranżacja często schodzi na dalszy plan. Niesłusznie, przecież w wygodnej sypialni o estetycznym, relaksującym wystroju o wiele przyjemniej się przebywa. W dobrze urządzonej sypialni milej jest zasypiać i w lepszym humorze się wstaje. Uzyskanie sypialni idealnie nadającej się do relaksu nie jest trudne. W ogóle, wbrew pozorom, aranżacja wnętrz nie jest trudnym zadaniem. W przypadku sypialni wystarczy pamiętać o pięciu prostych zasadach, a stanie się ona miejscem, w którym z przyjemnością będzie się przebywać nawet w ciągu dnia.

Zasada 1 – porządek.

Utrzymanie porządku zależy od staranności, ale i sama aranżacja sypialni może w tym bardzo pomóc. Większa komoda, pojemna skrzynia czy różne dodatkowe schowki sprawią, że nie będzie bałaganu na wierzchu. Im mniej bałaganu, tym bardziej komfortowo można poczuć się we wnętrzu, więc warto pomyśleć o meblach i schowkach, które pomogą szybko uprzątnąć nieporządek.

Zasada 2 – odpowiednie meble.

Odpowiedni wybór mebli do sypialni jest bardzo istotny. Sypialnia często jest pomieszczeniem niewielkim, z trudem wygospodarowanym z i tak niewielkiego metrażu mieszkania. Warto wybrać do sypialni meble, które sprawią, że sypialnia będzie wnętrzem funkcjonalnym, ale nie zagraconym. Dlatego przed zakupem designerskiego mebla warto się zastanowić, czy będzie dla niego w sypialni odpowiednie miejsce!

feng shui

Zasada 3 – relaksujące kolory.

Równie ważne jak meble są kolory, to na ile aranżacja wnętrz jest udana, będzie zależało m. in. także od trafnego wyboru dominującej kolorystyki oraz zestawień kolorystycznych. W sypialni będą przede wszystkim odcienie brązów, zieleni, błękit, beż, zgaszony fiolet. Jeżeli jednak ktoś najlepiej wypoczywa w otoczeniu innych kolorów, to niech właśnie je wybierze. Kiedy wybiera się barwy neutralne albo kojarzące się z naturą, to warto pomyśleć o mocniejszych akcentach kolorystycznych, dzięki temu aranżacja sypialni nie będzie nudna.

Zasada 4 – przytulność.

Sypialnia powinna być wnętrzem przytulnym, kojarzącym się z ciepłem i komfortem. Pomogą w tym miękkie tkaniny, puszyste chodniczki oraz nastrojowe światło. W sypialni ma być po prostu miło, co nie oznacza, że trzeba od razu przesłodzić to wnętrze. Przytulny minimalizm (tak, to możliwe) to dla większości ludzi najlepsza aranżacja wnętrz, jeśli chodzi o sypialnię. W takim wnętrzu najłatwiej o wypoczynek.

Zasada 5 – dodatki, które wprawiają w dobry nastrój.

Warto się zastanowić, co ma takie działanie, bo dla każdej osoby może to być coś innego. Może pamiątki z podróży? Może zdjęcia bliskich osób? Plakat z ulubionego filmu? Na pewno coś takiego uda się znaleźć.

poduszki dekoracyjne

To tylko pięć zasad, nie są trudne w zastosowaniu. Przestrzeganie ich sprawi, że sypialnia stanie się wyjątkowym i przyjemnym miejscem. Warto ich też przestrzegać w każdym innym wnętrzu, jeśli ma ono zyskać atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi.