Podstawą młodego, pięknego wyglądu jest zdrowa i jędrna skóra – zatem dbając o nią odpowiednio, możemy sprawić, aby czas się dla nas zatrzymał. Właściwie dobrana dieta, spędzanie czasu na świeżym powietrzu, stosowanie dobrych kosmetyków – to wszystko ma duże znaczenie dla kondycji naszej skóry, ale najlepszym przeciwstarzeniowym specyfikiem jest czysta, źródlana woda.

Nawilżaj skórę od środka

Woda stanowi strukturalną część wszystkich tkanek i komórek naszego organizmu – także skóry. Ma szczególne znaczenie dla odnowy naskórka i nadaje skórze elastyczność. Co zatem się dzieje, jeżeli nasza skóra nie otrzymuje odpowiedniego nawilżenia od wewnątrz? Przede wszystkim ma większe tendencje do podrażnień i alergii oraz pękania naczynek. Staje się szorstka, traci sprężystość i szybciej wiotczeje, co z kolei sprzyja powstawaniu zmarszczek. Odwodniona skóra traci blask i wygląda na starszą i bardziej zmęczoną: mogą pojawiać się cienie pod oczami i wypryski. Natomiast optymalnie nawilżona skóra odzyskuje witalność, zdrowy koloryt i właściwą gęstość, staje się gładsza, bardziej miękka i elastyczna.

Pij wodę systematycznie

Picie wody dla zachowania odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry powinno charakteryzować się przede wszystkim systematycznością – tylko wtedy przyniesie spodziewane efekty. Szklanka czy butelka wody musi towarzyszyć nam przez cały dzień, zarówno w pracy, jak i w domu czy na spacerze. W żadnym wypadku nie należy kierować się pragnieniem – jeżeli nasz organizm dopomina się wody, może to oznaczać początkowe stadium odwodnienia. W ciągu dnia tracimy ok. 2, 5 l wody, więc konsekwentne uzupełnianie płynów jest nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Jednak z drugiej strony, wypicie zbyt dużej ilości wody „na zapas” może spowodować jedynie wypłukanie z organizmu soli mineralnych, nie zapewniając właściwego nawodnienia. Dlatego najlepiej jest pić wodę w określonych, niewielkich odstępach czasowych, małymi łykami. Wówczas mamy pewność, że procesy metaboliczne odbywają się prawidłowo, toksyny są usuwane, a skóra się regeneruje.

Woda źródlana na zawołanie

Dla zdrowia ważna jest zarówno woda mineralna, jak i źródlana. Jednak wodę wysoko zmineralizowaną trzeba „dawkować” sobie z pewną dozą ostrożności, aby nie doprowadzić do nadmiernej kumulacji minerałów w organizmie – słowem: co za dużo, to niezdrowo. O wiele bardziej neutralna jest woda źródlana, którą możemy pić praktycznie bez ograniczeń –nadaje się do przygotowywania pokarmów i możemy ją podawać nawet małym dzieciom (w przeciwieństwie do mineralnej).  Aby zapewnić sobie stały dostęp do wody źródlanej, nie musimy oczywiście szukać źródeł na własną rękę ani nawet biegać codziennie do sklepu po kolejne zgrzewki. Znacznym ułatwieniem w tym zakresie jest dystrybutor do wody. Choć tego typu urządzenie najczęściej znajduje zastosowanie w pomieszczeniach firmowych i publicznych, to jednak niektóre firmy oferują również dystrybutory do domu (np. https://getfresh.pl/oferta/zestaw-woda-dystrybutor), które nie zajmują tak dużo miejsca i z powodzeniem wkomponują się w przestrzeń domową. Woda do dystrybutora jest dostarczana cyklicznie, w kilkunastolitrowych butlach, które po opróżnieniu są zabierane przez dostawcę i poddawane recyklingowi, zatem takie rozwiązanie jest korzystne nie tylko ze względu na oszczędność i komfort, ale również pod kątem ekologii.