Strona głównaŻycieZaczynasz studia? Sprawdź, jak wybrać dobre konto bankowe

Zaczynasz studia? Sprawdź, jak wybrać dobre konto bankowe

Początek roku akademickiego to dla wszystkich studentek i studentów okres intensywnych przygotowań: wynajęcie mieszkania lub akademika, skompletowanie sprzętów niezbędnych do samodzielnego życia, zakup podręczników, czy wybór konta bankowego. To wszystko już niebawem czeka rozpoczynających studia w całej Polsce. Szczególną uwagę warto zwrócić na finanse, bo pochopne podpisanie umowy z bankiem może nas sporo kosztować.

Po co studentce konto bankowe

Czy muszę mieć konto w banku? – to pytanie zadaje sobie wiele studentek pierwszego roku. Dla tych, które będą starać się o stypendium socjalne lub będą chciały powalczyć o stypendium naukowe, posiadanie rachunku studenckiego jest niezbędne. Czasy, gdy stypendium było wypłacane w uczelnianej kasie dawno minęły. Jeśli nawet nie zamierzasz wnioskować o stypendium, konto na pewno Ci się przyda – choćby po to, by w szybki sposób opłacić zamówienie w sklepie internetowym i na aukcjach, doładować telefon, czy zapłacić rachunki za mieszkanie lub akademik, nie ruszając się sprzed komputera.

Konto dopasowane do studenckich potrzeb

Nachalne reklamy banków można spotkać na każdym kroku: w przestrzeni miejskiej, na billboardach i w internecie. Wybierając konto dla siebie nie warto kierować się reklamą, a koniecznie trzeba poznać szczegóły oferty. Tak specyficzna grupa, jaką są studenci, potrzebuje produktów dobrze dopasowanych do swojego stylu życia. Trudno wymagać od młodego człowieka posiadania stałych wpływów na konto i wydawania setek złotych na comiesięczne zakupy. Wszystko to sprawia, że student potrzebuje innego rachunku, niż dojrzała osoba z ustabilizowanym życiem zawodowym i finansowym.

Na co uważać przy wyborze konta studenckiego

Przydatną listę kryteriów ułatwiających wybór konta studenckiego, czyli rachunku dla osób w wieku od 18 do 26 lat, przygotował serwis kontostudenta.pl. Do najważniejszych zaliczone zostały między innymi: opłata za prowadzenie konta i przelewy przez internet, koszty obsługi karty płatniczej, możliwość darmowego zasilenia salda gotówką, a także liczba bankomatów, z których można wypłacać pieniądze bez prowizji. Istotne jest także to, na jakich warunkach będzie prowadzony rachunek po skończeniu 26. roku życia. Wczytanie się w oferty banków pokazuje, że w większości z nich studenci nie poniosą żadnych kosztów związanych z posiadaniem rachunku czy przelewami, jednak muszą liczyć się z opłatą za kartę.

Szczegółową listę czynników, które powinny być decydujące podczas wyboru konta studenckiego, a także infografikę prezentującą ważne informacje w pigułce, znaleźć można w artykule dostępnym na stronie: http://kontostudenta.pl/bank/jak-wybrac-studenckie-konto-bankowe.html

O tym, że warto dobrze przemyśleć wybór pierwszego konta bankowego świadczyć może choćby fakt, że konto niedopasowane do studenckich potrzeb może kosztować nawet kilkaset złotych więcej, niż produkt odpowiadający potrzebom młodych ludzi.

Popularne posty

Social Media

8,530FaniLubię
1,858ObserwującyObserwuj