W czasie, kiedy w sztuce i designie pojawiło się już chyba wszystko, zaczynamy powracać do najprostszych rozwiązań. Triumfy święcą dziś mieszkania urządzone w stylu vintage lub takie, których wnętrze jest jak najbardziej minimalistyczne. Również najmodniejsze dodatki do mieszkań mieszczą się w tych dwóch stylach. A gdyby tak połączyć vintage i minimalizm? Takie są właśnie Żarówki Edisona!

Przerost formy nad treścią w designie mieszkaniowym skłonił projektantów do szukania prostych i funkcjonalnych rozwiązań. Efektem tego są proste żarówki ze świecącym prętem, przypominające pierwowzory żarówek z połowy XIX wieku. Oświetlenie tego typu urozmaici każde pomieszczenie nadając mu wyjątkowego charakteru.

Kolejną zaletą żarówek Edisona jest oszczędność. Bo przecież posiadając tak estetyczne źródło światła, będące ozdobą samą w sobie, nie chcemy chować go pod kloszem czy abażurem lub w bogato zdobionym żyrandolu. Wystarczy jedynie żarówka! Powieszona na prostym kablu, zamontowana w stojącej lampie czy zawieszona na ścianie. Nie potrzebujemy większej ilości dodatków, a stylowy wystrój stworzy się sam. Dzięki temu, że rezygnujemy z tradycyjnych osłon, zyskujemy więcej światła, co daje kolejne oszczędności.

Dlaczego żarówki Edisona zdominowały design? Są proste, minimalistyczne i nie potrzebują wielu akcesoriów dodatkowych. Kupując żarówkę, mamy wszystko, czego potrzeba, aby odmienić stary wystrój mieszkania czy domu. Finezyjne kształty wewnątrz żarówki są tym, co sprawia, że nikt nie może przejść obok nich obojętnie.

Dekoracyjne żarówki można wykorzystać we wnętrzu na wiele sposobów. Do monokolorystycznych wnętrz zdecydowanie będą pasowały żarówki zastępujące żyrandol – zwisające na kawałku eleganckiego kabla dopasowanego do reszty wystroju. Do pomieszczeń, w których króluje drewno, polecamy wszelkiego rodzaju lampy, które można postawić na stoliku, biurku czy szafce. Emitowane przez żarówki światło dodatkowo ociepli wnętrze, a żółty kolor włókna wewnątrz żarówki będzie idealnie komponował się z drewnem. Osoby, które lubią eksperymentować z wystrojem może zainteresować wykorzystanie kilku żarówek. Światła zwisające z sufitu w różnych odległościach i o wielu kształtach szczególnie dobrze będą wyglądały w dużych i wysokich pomieszczeniach. Inną propozycją jest zawieszenie kilku żarówek na ścianie, również na różnych wysokościach. Najlepszym tłem będą tu surowe materiały, takie jak cegła, beton, drewno lub zwykła biel.

Żarówki Edisona są rozwiązaniem dla wszystkich lubiących różnorodne i efektywne dodatki do domu. Z ich pomocą można stworzyć zarówno minimalistyczne, przytulne kąciki, jak i spektakularne dekoracje. Mnogość kształtów i rodzajów umożliwia realizację wielu pomysłów, nawet tych najbardziej odważnych.

Żarówki Edisona