zwierzęta

Kleszcze u psa – jak się przed nimi bronić?

05 Sierpień, 2016
Kleszcze u psa – jak się przed nimi bronić? (fot. shutterstock)

Kleszcz to jeden z najgroźniejszych wrogów psa. Jest niewielki, dlatego łatwo go przeoczyć, za to konsekwencje jego obecności na ciele czworonoga mogą być bardzo poważne. Kleszcze przenoszą niebezpieczne choroby, które mogą doprowadzić nawet do śmierci zwierzaka. Jak więc sobie z tym trudnym przeciwnikiem poradzić?

Przygarnij czworonoga!

02 Kwiecień, 2015
Przygarnij czworonoga! (fot. depositphotos)

Nikogo nie trzeba chyba szczególnie przekonywać, że przygarnięcie szczeniaka lub kota ze schroniska to dobry i szlachetny uczynek. Porzucone i osierocone zwierzęta potrzebują przecież prawdziwego domu, ale również miłości, troski i opieki. Jeśli więc jesteśmy w stanie zapewnić im odpowiednie warunki i przede wszystkim traktować, jak kolejnego członka rodziny – nic nie stoi na przeszkodzie by przygarnąć zwierzaka. Zabranie ze schroniska młodego, czy nawet odchowanego już psa lub kota to dobre rozwiązanie także w sytuacji, jeśli nie zależy nam zbytnio na jego rodowodzie, ale cenimy w szczególności wierność i przyjaźń, którą pupil jest nas w stanie obdarzyć.

Gdy dziecko chce mieć kota

01 Grudzień, 2014
Każde dziecko prędzej czy później poprosi nas o jakieś zwierzątko. Wrodzona ciekawość, chęć zajmowania się mniejszymi istotami, delikatna sierść zwierzaka i poczucie, że ma się prawdziwego przyjaciela kierują maluchami, które zaczynają namawiać swoich rodziców na psa, kota, królika czy świnkę morską. Okazuje się jednak, że w polskich domach najwięcej jest właśnie kotów. I nic dziwnego. To przemiłe i mało kłopotliwe zwierzęta. (fot. depositphotos)

Każde dziecko prędzej czy później poprosi nas o jakieś zwierzątko. Wrodzona ciekawość, chęć zajmowania się mniejszymi istotami, delikatna sierść zwierzaka i poczucie, że ma się prawdziwego przyjaciela kierują maluchami, które zaczynają namawiać swoich rodziców na psa, kota, królika czy świnkę morską. Okazuje się jednak, że w polskich domach najwięcej jest właśnie kotów. I nic dziwnego. To przemiłe i mało kłopotliwe zwierzęta.

Świnka morska idealnym towarzyszem w domu

29 Sierpień, 2014
Świnka morska pochodzi z z Ameryki Południowej. Zwłaszcza w Peru można odnaleźć dziki gatunek zwierząt bardzo podobnych do świnki morskiej. Nie wiadomo, czy udomowienie świnek nastąpiło tuż przed wyprawami Inków (ok. 1200 roku) czy było związane właśnie z nimi. Jako pierwsi odkryli je Hiszpanie podbijając ziemie należące do Inków, natomiast to Holendrzy przywieźli je do Europy. (fot. depositphotos)

Świnka morska pochodzi z z Ameryki Południowej. Zwłaszcza w Peru można odnaleźć dziki gatunek zwierząt bardzo podobnych do świnki morskiej. Nie wiadomo, czy udomowienie świnek nastąpiło tuż przed wyprawami Inków (ok. 1200 roku) czy było związane właśnie z nimi. Jako pierwsi odkryli je Hiszpanie podbijając ziemie należące do Inków, natomiast to Holendrzy przywieźli je do Europy.

Chomik dla dziecka - mały gryzoń w twoim domu

08 Czerwiec, 2014
Chomik dla dziecka - mały gryzoń w twoim domu (fot. depositphotos)

Bardzo często dzieci proszą rodziców o zwierzątko, zazwyczaj o kota albo psa. Bywa jednak tak, że warunki mieszkaniowe nie pozwalają na posiadanie żadnego z tych zwierząt. Ale za to mały chomik, który nie potrzebuje dużo miejsca, a przy tym jest tani w utrzymaniu może być dobrą alternatywą.

Papużki faliste idealnymi ptakami pokojowymi

21 Maj, 2014
Papużki faliste idealnymi ptakami pokojowymi (fot. depositphotos)

Jeśli bardzo chcesz mieć w domu jakieś zwierzę, a nie możesz pozwolić sobie na systematyczne spacery z psem, nie masz czasu na pieszczoty kota – być może idealnym rozwiązaniem dla ciebie będzie zakup papug falistych.

Zwierzę egzotyczne - nietypowy przyjaciel

27 luty, 2014
Duża część społeczeństwa dzieli swoje cztery kąty razem ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Nikogo nie dziwi fakt, jeśli w progu drzwi wita nas z merdającym ogonem pies czy miauczący kot. Lekkiemu zdziwieniu ulegasz wówczas, gdy idąc do znajomych zamiast kota czy psa twoim oczom ukazuje się zwierzak, który ma więcej niż cztery nogi lub co gorsza nie ma ich wcale... (fot. depositphotos)

Duża część społeczeństwa dzieli swoje cztery kąty razem ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Nikogo nie dziwi fakt, jeśli w progu drzwi wita nas z merdającym ogonem pies czy miauczący kot. Lekkiemu zdziwieniu ulegasz wówczas, gdy idąc do znajomych zamiast kota czy psa twoim oczom ukazuje się zwierzak, który ma więcej niż cztery nogi lub co gorsza nie ma ich wcale.

Kot - Pluszowy pupilek

24 Sierpień, 2013

Pluszowy kłębuszek z zaokrąglona głową i sterczącymi uszkami. Do tego wielkie okrągłe oczęta i przenikliwe spojrzenie. Łapki zazwyczaj krótkie, ciało zwinne i niezwykle elastyczne. Właściciel dobrze rozwiniętego zmysłu zapachu, wzroku i dotyku. Krańcowo mądre, Ograniczenie charakterne i Totalnie nieustępliwe. Taki właśnie jest KOT - najpopularniejsze zwierzątko domowe ostatnich lat.

Sprzątaj po swoim psie. To Twój obowiązek!

20 Sierpień, 2013
Dlaczego powinnaś sprzątać po swoim psie? Dowiedz się jakie sa powody, i jakie kary za ich nieprzestrzeganie... (fot. depositphotos)

Dlaczego powinnaś sprzątać po swoim psie? Dowiedz się jakie sa powody, i jakie kary za ich nieprzestrzeganie...

"Urodzić" Doga

30 Marzec, 2013
Felieton opisujący historię z fundacji Ratujemy Dogi - dowiedz się, jacy ludzie trafiają do fundacji, jak bardzo niefrasobliwie podchodzą do trudnego tematu. (fot. depositphotos)

Felieton opisujący historię z fundacji Ratujemy Dogi - dowiedz się, jacy ludzie trafiają do fundacji, jak bardzo niefrasobliwie podchodzą do trudnego tematu. Chociaż wszędzie możemy przeczytać informacje o kolejnych porzuconych psach, o możliwych kłopotach ze zwierzętami z adopcji wskutek ich wcześniejszych ciężkich przeżyć, jak widać nie przeszkadza to kolejnym osobom spróbować. A może się uda?

Zwierzęta w naszym domu, a radość dziecka

17 Marzec, 2013

Każdy rodzic prędzej czy później zadaje sobie pytanie, czy nasze dziecko jest już gotowe na to, żeby mieć swoje wymarzone zwierzątko. Moja córka bardzo chciała dostać małego pieska. Mieliśmy już psa, dużego owczarka niemieckiego i nie chcieliśmy kolejnego zwierzątka w domu. Jednak córka nie dawała za wygraną. Zbliżały się jej 6 urodziny i postanowiliśmy zrobić jej niespodziankę, kupiliśmy chomika. Minął jakiś czas od zakupu nowego domownika, a ja twierdzę, że to był bardzo dobry pomysł. Wprawdzie to nie jest piesek rasy „mały”, tylko malutki chomiczek dżungarski, ale radość dziecka nie do opisania. Obserwując córkę podczas opiekowania się chomikiem, zaczęłam się zastanawiać, dlaczego dzieci tak pragną kontaktu ze zwierzętami. Ile razy widzimy, jak nasze dziecko pragnie pogłaskania napotkanego na spacerze pieska, kotka, biegnie za nimi głuchnąc na nasze wołania.

Dlaczego dog?

21 Styczeń, 2013
Jeżeli wszystkie przestrogi niekoniecznie Was poruszyły i nadal, z uporem maniaka dążycie do posiadania doga...to...jesteście nieuleczalnie zadożeni i nic Wam nie pomoże.

Fundacja Ratujemy Dogi www.ratujemydogi.org przedstawia subiektywne spojrzenie na rasę. Zawarcie związku małżeńskiego wiąże się ze ślubowaniem ukochanej osobie "na dobre i na złe". Biorąc psa nastawmy się na złe i łyżeczkę tego dobrego, a wszystkim będzie łatwiej. Należy zacząć od tego, że posiadanie doga wiąże się z zakażeniem chorobą, która jest nieuleczalna, dogarze zrobią wszystko dla doga, pomogą innemu dogowi kosztem rodziny, pracy i kariery zawodowej.

Subscribe to zwierzęta
  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Jak zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry?
Latem promieniowanie słoneczne, klimatyzacja i częsty kontak...
piątek, Czerwiec 22, 2018 - 11:09
Funkcjonalne meble wypoczynkowe – dla kogo?
Dobór odpowiednich mebli wypoczynkowych do salonu może nastr...
piątek, Czerwiec 22, 2018 - 09:05
Owocowe balsamy do rąk
Unikalna seria kremów do rąk, która wykorzystuje skuteczne,...
środa, Czerwiec 20, 2018 - 12:26
Ekspres gastronimiczny — tradycyjny ciśnieniowy kolbowy czy może automatyczny?
Polacy uwielbiają kawę i co ważne — ta miłość jest coraz wię...
środa, Czerwiec 20, 2018 - 10:51

  

Reklama