Pożyczki na raty mają uprzyjemniać, a nie komplikować życie. Niestety czasem zdarza się, że zamiast wspomagać nasz budżet, burzą bezpieczeństwo finansowe, powodując niepotrzebny stres i nerwy. Jak temu zaradzić? Czy są sposoby, aby spać spokojnie, nawet kiedy kolejne raty czekają na uregulowanie?

Pożyczki ratalne sfinansują większe wydatki

Pożyczki ratalne służą opłaceniu większych wydatków. Zaciągamy je, kiedy chcemy wyjechać na długie wakacje czy przeprowadzić drobny remont. W ramach pożyczki ratalnej możemy liczyć na kwotę od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, co pozwala zrealizować nawet poważne plany finansowe. Co więcej, okres kredytowania również jest znacznie dłuższy niż w przypadku pożyczek krótkoterminowych. Oznacza to, że każdy z nas może skorzystać z tej oferty, dopasowując ją do indywidualnych potrzeb. Tylko jak to zrobić, aby nie przesadzić i nie zostać zaskoczonym wizytą windykatora, kiedy mieliśmy wypoczywać pod palmami?

Czy zbyt wysoka kwota pożyczki zrujnuje twój budżet?

Zasada jest prosta: nie bierzmy pożyczek, na które nas nie stać. Każdy z nas mniej więcej orientuje się w swoich comiesięcznych wydatkach. Wiemy, ile wydajemy na rachunki, jedzenie i przyjemności, bez których życie straciłoby sens. Niestety czasami dajemy się ponieść emocjom i bierzemy większą pożyczkę, niż pozwalają na to nasze możliwości. Nie pozostawiamy sobie pewnego marginesu bezpieczeństwa w finansach i kiedy pojawiają się nieprzewidziane potrzeby, nie mamy jak ich finansować. Co w takim razie powinniśmy zrobić?

Zawsze przed podpisaniem umowy musimy wyliczyć swoją zdolność kredytową. Uwzględnijmy wszystkie potrzeby finansowe z jednego miesiąca, a następnie odejmijmy uzyskaną sumą od dochodów naszego gospodarstwa domowego. Pamiętajmy, aby pozostawić wspomniany margines. Jest to kwota, z której będziemy mogli skorzystać, kiedy okaże się, że mieliśmy niespodziewaną wizytę u lekarza albo zepsuła się suszarka i musimy kupić nową. Chociaż to niewielkie wydatki, to kiedy dodamy kilka takich potrzeb, w końcu wyjdzie nam spora kwota.

Pożyczasz więcej? Wydłuż okres kredytowania

Czasami jednak potrzebujemy większej kwoty. Czy jest sposób, aby nawet w takiej sytuacji zminimalizować ryzyko zburzenia bezpieczeństwa finansowego? Tak – instytucje pozabankowe dają możliwość wyboru nawet 36-miesięcznego okresu kredytowania. Dzięki temu nawet przy wysokich pożyczkach spokojnie rozłożymy je na wygodne raty. Czasami możemy ich nawet w ogóle nie odczuć.

Pamiętajmy jednak o sumiennej spłacie. Nawet kilka dni opóźnienia może spowodować naliczenie karnych odsetek, dlatego warto uważać na takie sytuacje. Jeśli nie chcemy wyrządzić sobie krzywdy, zaciągajmy pożyczki nie ryzykując przy tym utraty płynności finansowej. Warto skrupulatnie dopasować wysokość kwoty do swoich dochodów i wydatków, a także dla bezpieczeństwa zdecydować się na dłuższy okres kredytowania. Postępując w taki sposób, zapewnimy bezpieczeństwo naszemu budżetowi.

Szukaj ofert w internetowych rankingach pożyczek

Ciężko się obyć bez dodatkowego wsparcia naszych finansów, dlatego na pewno nie raz skorzystamy z powyższych podpowiedzi. Tym bardziej, że nieprzewidziane wydatki mogą pojawić się każdym momencie naszego życia. Wesele w rodzinie? Zepsuty samochód? Każda z tych sytuacji generuje koszty. Dlatego szybkie pożyczki online w ratka.pl mogą okazać się bardzo pomocne. Wiedząc, jak zaciągać odpowiednie kwoty i jaki okres kredytowania jest dla nas najbardziej korzystny, nie popełnimy żadnych błędów.

Więcej atrakcyjnych ofert znajdziemy korzystając z rankingów pożyczek ratalnych. Takie zestawienia pozwalają zaoszczędzić czas i podpowiadają, które instytucje pozabankowe mają dla klientów najatrakcyjniejsze propozycje. Zwracajmy uwagę zarówno na wysokość kwoty pożyczki, jak i na okres kredytowania, jak też na opłaty oraz dodatkowe udogodnienia. Wszystkie te kwestie powinny mieć wpływ na nasz ostateczny wybór.