Kobiety od zawsze dbały o swoją urodę. Coraz dłuższe życie powoduje, że widmo starzenia się dotyka każdą kobietę. Zwykłe kosmetyki mają za zadanie maskować upływ czasu i chronić przed nadmiernym starzeniem się skóry. Jednak dermokosmetyki idą o krok dalej – łącząc w sobie działanie kosmetyków i składników o działaniu leczniczym. Czy wiesz, jak działają dermokosmetyki i z czego wynika ich skuteczność?

Czym różnią się dermokosmetyki od kosmetyków?

Najważniejszą cechą, wyróżniającą dermokosmetyki na tle klasycznych, dostępnych w drogeriach kosmetyków, jest obecność składników leczniczych. Dermokosmetyki zazwyczaj bazują na wodach termalnych, o naturalnie wysokiej zawartości składników mineralnych. Do takiej bazy dobierane są witaminy i składniki aktywne.

Co ważne, nad składem dermokosmetyków pracują wykwalifikowane zespoły kosmetologów, chemików, biologów i lekarzy. Sięgając po taki kosmetyk masz gwarancję, że spełnia rygorystyczne normy, porównywalne z tymi dotyczącymi leków.

Czy dermokosmetyki są bezpieczne?

Odpowiedź brzmi: tak! Dermokosmetyki zawierają bardzo mało konserwantów, są również w pełni hipoalergiczne. Na próżno więc szukać w ich składzie środków zapachowych, barwników czy innych ulepszaczy, tak powszechnych w drogeryjnych produktach.

Ponadto dermokosmetyki są przebadane pod kątem niepowodowania podrażnień – tylko produkty, które są bezpieczne nawet dla najwrażliwszej skóry trafiają do aptek. Możesz więc z powodzeniem stosować je w czasie ciąży, a nawet do pielęgnacji skóry niemowlęcia.

Kto może stosować dermokosmetyki?

Dermokosmetyki mają przede wszystkim działanie łagodzące problemy skórne. Zawartość odpowiednio dobranych witamin, lipidów, wyciągów roślinnych, środków złuszczających i minerałów z wód termalnych pozwala na dobranie odpowiedniego dermokosmetyku do wspomagania leczenia każdego problemu skórnego. Poniżej lista schorzeń, na które pomagają dermokosmetyki:

  • Skóra z trądzikiem
  • Skóra wrażliwa i sucha
  • Rozjaśnianie skóry z problemami z pigmentacją
  • Uszczelnianie naczynek w cerze naczynkowej
  • Atopowe zapalenie skóry
  • Skóra łuszczycowa i z łupieżem.

Systematyczne stosowanie dermokosmetyków pozwala na znaczne złagodzenie problemów skórnych. Jeśli odpowiednio dobierzesz kosmetyk i będziesz go stosowała regularnie, z pewnością poprawisz stan swojej skóry.

Uważaj na podróbki!

Gdy kupujesz dermokosmetyki, sprawdź ich źródło. Tylko dermokosmetyki markowe, pochodzące z dobrych aptek gwarantują wysoką jakość produktu. W tym przypadku warto kierować się zasadą „na zdrowiu oszczędzać nie wolno” – produkty z najniższej półki stosują określenie „dermokosmetyki” wyłącznie w celach marketingowych, ukrywając w opakowaniu zwykły kosmetyk.