Dermokosmetyki – czy wiesz, jak działają?

    -

    Kobiety od zawsze dbały o swoją urodę. Coraz dłuższe życie powoduje, że widmo starzenia się dotyka każdą kobietę. Zwykłe kosmetyki mają za zadanie maskować upływ czasu i chronić przed nadmiernym starzeniem się skóry. Jednak dermokosmetyki idą o krok dalej – łącząc w sobie działanie kosmetyków i składników o działaniu leczniczym. Czy wiesz, jak działają dermokosmetyki i z czego wynika ich skuteczność?

    Czym różnią się dermokosmetyki od kosmetyków?

    Najważniejszą cechą, wyróżniającą dermokosmetyki na tle klasycznych, dostępnych w drogeriach kosmetyków, jest obecność składników leczniczych. Dermokosmetyki zazwyczaj bazują na wodach termalnych, o naturalnie wysokiej zawartości składników mineralnych. Do takiej bazy dobierane są witaminy i składniki aktywne.

    Co ważne, nad składem dermokosmetyków pracują wykwalifikowane zespoły kosmetologów, chemików, biologów i lekarzy. Sięgając po taki kosmetyk masz gwarancję, że spełnia rygorystyczne normy, porównywalne z tymi dotyczącymi leków.

    Czy dermokosmetyki są bezpieczne?

    Odpowiedź brzmi: tak! Dermokosmetyki zawierają bardzo mało konserwantów, są również w pełni hipoalergiczne. Na próżno więc szukać w ich składzie środków zapachowych, barwników czy innych ulepszaczy, tak powszechnych w drogeryjnych produktach.

    Ponadto dermokosmetyki są przebadane pod kątem niepowodowania podrażnień – tylko produkty, które są bezpieczne nawet dla najwrażliwszej skóry trafiają do aptek. Możesz więc z powodzeniem stosować je w czasie ciąży, a nawet do pielęgnacji skóry niemowlęcia.

    Kto może stosować dermokosmetyki?

    Dermokosmetyki mają przede wszystkim działanie łagodzące problemy skórne. Zawartość odpowiednio dobranych witamin, lipidów, wyciągów roślinnych, środków złuszczających i minerałów z wód termalnych pozwala na dobranie odpowiedniego dermokosmetyku do wspomagania leczenia każdego problemu skórnego. Poniżej lista schorzeń, na które pomagają dermokosmetyki:

    • Skóra z trądzikiem
    • Skóra wrażliwa i sucha
    • Rozjaśnianie skóry z problemami z pigmentacją
    • Uszczelnianie naczynek w cerze naczynkowej
    • Atopowe zapalenie skóry
    • Skóra łuszczycowa i z łupieżem.

    Systematyczne stosowanie dermokosmetyków pozwala na znaczne złagodzenie problemów skórnych. Jeśli odpowiednio dobierzesz kosmetyk i będziesz go stosowała regularnie, z pewnością poprawisz stan swojej skóry.

    Uważaj na podróbki!

    Gdy kupujesz dermokosmetyki, sprawdź ich źródło. Tylko dermokosmetyki markowe, pochodzące z dobrych aptek gwarantują wysoką jakość produktu. W tym przypadku warto kierować się zasadą „na zdrowiu oszczędzać nie wolno” – produkty z najniższej półki stosują określenie „dermokosmetyki” wyłącznie w celach marketingowych, ukrywając w opakowaniu zwykły kosmetyk.

    Udostępnij ten artykuł

    Ostatnie posty

    Ostatnie komentarze

    Nina NA Endometrioza