Dlaczego dog?

    -

    Fundacja Ratujemy Dogi www.ratujemydogi.org przedstawia subiektywne spojrzenie na rasę. Zawarcie związku małżeńskiego wiąże się ze ślubowaniem ukochanej osobie „na dobre i na złe”. Biorąc psa nastawmy się na złe i łyżeczkę tego dobrego, a wszystkim będzie łatwiej. Należy zacząć od tego, że posiadanie doga wiąże się z zakażeniem chorobą, która jest nieuleczalna, dogarze zrobią wszystko dla doga, pomogą innemu dogowi kosztem rodziny, pracy i kariery zawodowej. Co prawda są doniesienia o wyleczonych osobnikach, ale mamy wrażenie, że jest to stan zaleczenia, który w najmniej spodziewanym momencie wybuchnie ze zdwojoną siłą. Dlatego zastanów się, Drogi Czytelniku, czy jesteś gotów, pomimo zagrożenia podjąć się dobrowolnego i świadomego zarażenia.

    Poniżej mały wycinek z tego, czego możemy spodziewać się po nowym członku rodziny.

    Zniszczenia i dziury

    Dog jest niewątpliwie inteligentnym psem, który swojego rozumu nie będzie używał do zadowalania pana w coraz to bardziej skomplikowanych stopniach tresury PT itp. Nie, dog jest zdecydowanie bardzo pomysłowy, jeżeli chodzi o dekorację wnętrz, ogrodów, nadawania zastanym rzeczom cech nowatorskich, niekonwencjonalnych i nad wyraz oryginalnych. Mieliśmy bardzo duży problem, aby wybrać tylko kilka zdjęć z ogromnej kolekcji nadsyłanych przez właścicieli dogów.

    Gluty

    Wydzieliny pochodzące z otworu gębowego doga to najczęstsze zjawisko, które w ustach naszych znajomych wywołuje okrzyk – bleeeee, fuuuuuuj, obrzydlistwo. Powinniśmy przyzwyczaić się, że w tempie ekspresowym tracimy tych najbardziej wrażliwych. Powyżej przykłady z życia wzięte. Acha, my nie widzimy w tym nic obrzydliwego, aczkolwiek ze względu na osobników, którzy odwiedzają nasz dom ( tych najwytrwalszych lub tych, którzy lubią nas wkurzać) wskazane jest posiadanie specjalnych glut – szmatek w każdym pomieszczeniu domu. Pranych często, nawet bardzo często.

    Zabawy z dogiem

    Momenty, w którym nasz malutki, kilkudziesięciokilogramowy pupilek postanawia się pobawić traktujemy jako sygnał do szczególnej ostrożności. Należy unikać przemieszczania się na trajektorii lotu doga, niezastosowanie się do powyższych wskazówek grozi złamaniem kończyn, urazem kręgosłupa, bolesnym lądowaniem po silnym wyrzucie w górę.

    Ponadto należy pamiętać, że dog wszystkie polecenia wykona upewniając się najpierw, czy naprawdę musi, czy nie zmienimy zdania, a może jednak się przesłyszał. Rzadko kiedy zrobi to za pierwszym razem. Każde polecenie musi przejść długą drogę od uszu do ogona, a często zagubi się w czeluściach. Komenda siad jest dość lubiana przez doga, zaczyna wtedy cofać się, aż poczuje coś miękkiego pod zadem. Najczęściej jest to kanapa lub kolana właściciela. Leżeć też może, o ile nie jest mokro, brzydko lub twardo. Kiedy wyeliminujemy te przeszkody, z rozkoszą położy się ….na łóżku.

    Jeżeli wszystkie przestrogi niekoniecznie Was poruszyły i nadal, z uporem maniaka dążycie do posiadania doga…to…jesteście nieuleczalnie zadożeni i nic Wam nie pomoże. W nagrodę pokazujemy zdjęcia, które dają odetchnąć po przemeblowanym mieszkaniu, przekopanym ogrodzie i złamanych kończynach.

    Happy end 🙂

    Czy rozumiecie już dlaczego wybraliśmy tę jedyną rasę? Poza tym, że zapadliśmy na chorobę zwaną dogiem.

    Zapraszamy na naszego Facebooka , gdzie codziennie dostaniecie garść świeżych informacji o dogach do adopcji, a także poważne i z przymrużeniem oka informacje o tej niezwykłej rasie.

    Udostępnij ten artykuł

    Ostatnie posty

    Ostatnie komentarze

    Nina NA Endometrioza