Nakładanie podkładu na twarz nie jest zadaniem prostym. Jednak mając nieco wprawy i odpowiednie akcesoria będziesz w stanie za każdym razem szybko i precyzyjnie nałożyć na swoją twarz podkład. Dowiedz się, jak właściwie nakładać podkład i co może Ci w tym pomóc.

Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu twarzy…

Przed nałożeniem podkładu umyj dokładnie skórę twarzy: mleczko kosmetyczne, żel do mycia twarzy czy płyn micelarny – nie ma znaczenia jakiego kosmetyku użyjesz. Wszystko zależy od Twoich upodobań. Następnie przywróć skórze odpowiednie pH, przecierając ją nawilżającym tonikiem kosmetycznym. Nałóż na twarz krem nawilżający lub bazę pod makijaż. Zagwarantuje to wygładzenie skóry oraz łatwiejsze rozprowadzenie podkładu. Poczekaj chwilkę, aby kosmetyk wchłonął się. Na tak przygotowaną twarz nałóż podkład.

Metod nakładania podkładu jest kilka: za pomocą dłoni, gąbki lub pędzla

Najbardziej klasyczną metodą – jest nakładanie podkładu za pomocą dłoni. Jest to zdecydowanie najbardziej intuicyjna metoda, którą stosuje bardzo wiele osób. Niestety, ogranicza ona możliwość stopniowania krycia, czy nałożenia kosmetyku w trudno dostępne miejsca, takie jak obszar pod oczami, czy wokół nosa. Możesz tak nakładać podkłady o konsystencji pianki, żelu, musu lub płynu (fluidu). Pod wpływem ciepła naszych rąk kosmetyk się ogrzewa, co pozwala na jego lepsze rozprowadzenie na skórze.

Kolejna metoda to nakładanie podkładu za pomocą lateksowej gąbki. Cieszy się ona największym uznaniem. W ten sposób możesz nakładać kosmetyki o konsystencji płynnej (fluid) lub stałej (kompakty, sztyfty). Podkłady te możesz aplikować suchą lub wilgotną gąbeczką. Dobra gąbeczka powinna być miękka i sprężysta. Dzięki gąbce łatwiej jest nałożyć podkład w trudno dostępne miejsca, jednak pochłania ona duże ilości kosmetyku, co sprawia, że jest nieekonomiczna. Można dzięki niej dozować poziom krycia.

Trik: By gąbka lateksowa pochłaniała mniej podkładu, należy ją uprzednio zwilżyć. Wówczas aplikacja kosmetyku będzie ułatwiona i bardziej ekonomiczna.

Jak czyścić gąbeczkę? Po każdym użyciu, powinnaś przemyć gąbkę w ciepłej wodzie z odrobiną mydła w płynie. Zapobiegnie to rozwojowi szkodliwych bakterii.

Ostatnią z metod jest aplikowanie podkładu za pomocą specjalnego pędzla. Przede wszystkim podkład nakładany jest szybko, dokładnie i bez smug. Najlepszym pędzlem będzie ten z włosia syntetycznego, ponieważ pochłania małe ilości kosmetyku i nie uczula. Powinien być on miękki i delikatny w dotyku. Podkład aplikujemy w niewielkich ilościach na końcówkę pędzla tzw. „koci języczek”. Docieramy do miejsc trudno dostępnych, jak płatki nosa, nasada włosów i zagłębienie brody.

Jak czyścić pędzel? Nie zapomnij o regularnym czyszczeniu pędzla. Zapobiegnie to rozwojowi szkodliwych bakterii oraz oczyści go z resztek kosmetyku. Myj pędzel ciepłą wodą z odrobiną mydła w płynie lub delikatnego szamponu do włosów. Możesz także używać specjalnego płynu do czyszczenia pędzli.

Osobiście lubię łączyć ze sobą metody. Nakładam podkład na wierzch dłoni, następnie nabieram kosmetyk „kocim językiem”. Nakładam podkład na twarz, a na samym końcu, delikatnymi kolistymi ruchami rozcieram go. Efekt jest zawsze udany!