Uprawianie sportu stało się dla wielu z nas ważną częścią dnia – nic więc dziwnego, że przykładamy coraz większą uwagę do tego, jak prezentuje się nasz strój sportowy. Zobacz, na co zwrócić uwagę dobierając sportową garderobę!

Wygoda przede wszystkim

Najważniejszy jest komfort i swoboda ruchów. Z tego powodu zdecydowanie polecamy ubrania dopasowane (ale nie ciasne!), przeznaczone do uprawiania sportów. Odpowiednia bielizna, oddychająca i nie usztywniana będzie odpowiednią bazą dla wygodnego stroju na każdą okazję.

nike biustonosze aw 2015 1nike biustonosze aw 2015 2nike biustonosze aw 2015 3nike biustonosze aw 2015 4

Luźne spodnie możesz od razu skreślić – obecnie wybór rozgrywa się między legginsami (w tej kategorii pojawiają się także dopasowane spodnie Nike czy Adidas) a szortami, również w miarę możliwości obcisłymi. Nie krępują ruchów, dobrze wyglądają i podkreślają efekty treningu – czego chcieć więcej?

Podobnie sprawa ma się z topem. Najczęściej wybierane są topy bez rękawów, choć w przypadku długości samej bluzki istnieją 2 szkoły – jedne z nas wolą top dłuższy, sięgający bioder, inne – bluzkę odciętą poniżej biustu. Po części wynika to z rodzaju ćwiczeń: w krótkim topie można obserwować pracę mięśni brzucha, a po części: z chęci pochwalenia się efektami pracy.

nike bluzki aw 2015 1nike bluzki aw 2015 2nike bluzki aw 2015 3nike bluzki aw 2015 4

W temacie obuwia sportowego wybór jest jeszcze szerszy, choć tu wiele zależy od kształtu stopy i uprawianego sportu – i to tymi aspektami należy się kierować przy wyborze.

Efektywny i efektowny!

Równie wielką rewolucję przeszła gama kolorystyczna strojów sportowych. Zanim fitness stał się modną rozrywką, siłownie wypełniały panie w białych t-shirtach i szarych/czarnych legginsach (lub dresach). Obecnie jednak nad odzieżą sportową pochylają się projektanci największych domów mody – sportowe kolekcje zaprezentowała Stella McCartney, Trina Turk, Norma Kamali czy Betsey Johnson – więc stylistyka strojów sportowych znacznie się poszerzyła i wzbogaciła.

Co ważne, paleta kolorów obowiązująca w tym sezonie daje ogromny wachlarz możliwości dla każdej z nas. Możesz sięgnąć po sprawdzone neonowe odcienie zieleni, różu i pomarańczowego, lub wybrać coś wzorzystego – na topie są zarówno geometryczne abstrakty jak i kwieciste tkaniny we wszystkich kolorach tęczy.

nike color 1nike color 2nike color 3nike color 4