Makijaż oczu, czyli jak malować oczy, by ukryć drobne niedoskonałości? Jakimi zasadami się kierować?

    -

    Każda z nas ma różny kształt oczu i każda z nas potrzebuje innego makijażu. Makijaż oka powinnaś dobierać indywidualnie. Niekoniecznie to, co u koleżanki wygląda wspaniale, sprawdzi się na Twojej twarzy.

    Sprawdź, jaki masz typ oczu

    1. Rozstawienie oczu

    Idealny układ to odstęp między oczami odpowiadający szerokości oka. Jeśli u Ciebie odległości te się zgadzają – nie ma potrzeby korygowania czegokolwiek makijażem. Jeśli odległość między oczami jest większa niż szerokość oka, wówczas masz do czynienia z oczami szeroko rozstawionymi. Jeżeli natomiast mniejsza – z oczami blisko osadzonymi.

    • Oczy szeroko rozstawione – w tym przypadku najlepiej nałóż ciemny cień do powiek na wewnętrznej części oka i rozjaśniaj w kierunku zewnętrznych kącików. W żadnym wypadku nie należy rysować kresek wychodzących poza oko w kierunku zewnętrznym ani rozjaśniać wewnętrznych kącików oka.
    • Oczy blisko osadzone – w tym przypadku ciemniejszy cień nałóż na zewnątrz oka, jaśniejszy od wewnątrz. Obrysowując oko kredką lub eyeliner-em możesz wyjechać poza obręb oka wyciągając je ku górze. Wewnętrzne kąciki rozjaśnij.

    2. Wielkość oczu

    • Oczy duże i okrągłe – aby je optycznie pomniejszyć ciemny cień nałóż na całą powiekę, wyjeżdżając delikatnie poza jej obręb w zewnętrznym kierunku. Oko mocno obrysuj kredką. Dla wzmocnienia efektu możesz położyć bardzo jasny cień tuż pod linią brwi. Ciemne i matowe kolory zmniejszają (chowają), warto je zastosować przy makijażu takich oczu.
    • Oczy małe – tzn. mała powierzchnia ruchoma do malowania. Unikaj kredki do oczu i postaw na perłowe, satynowe cienie do powiek. Aby je optycznie powiększyć na ruchomą część powieki i pod brwiami nałóż jaśniejszy cień. Najciemniejszy cień nałóż w załamaniu powieki i mocno wyciągnij do góry w zewnętrznej części oka. Wewnętrzną stronę dolnej powieki rozjaśnić możesz jasną kredkę (białą lub kremową).

    3. Kształt oczu

    • Oczy kocie (wąskie i podłużne) – unikaj dodatkowego wydłużenia. Uważaj więc, by nie wyjechać cieniem poza zewnętrzny kontur oka. Na kącik zewnętrzny i wewnętrzny nałóż, aż do załamania, cień ciemniejszy i rozetrzyj delikatnie do góry. Na środku powieki ruchomej nałóż jasny cień, by ją uwypuklić i zaokrąglić.
    • Oczy z opadającą powieką – takie oczy wyglądają na zmęczone i smutne. Głównym zadaniem jest rozświetlenie jasnym cieniem. Smugą ciemniejszego cienia powinnaś podkreślić załamanie powieki i zewnętrzny kącik cieniując i wyciągając cień do góry i na zewnątrz. Kreska przy górnych rzęsach powinna się unosić na końcu, by podnieść kąciki.
    • Oczy w kształcie migdała – ten kształt nie wymaga żadnej korekty. Jest to idealny kształt oka. Możesz wykonać na nich każdy makijaż. Kredki i eyeliner-a możesz stosować w każdej wariacji.

    Udostępnij ten artykuł

    Ostatnie posty

    Ostatnie komentarze

    Nina NA Endometrioza