Przyjście na świat oczekiwanego dziecka, to niewątpliwe jedna z najszczęśliwszych chwil w życiu każdej matki i ojca. Ciąża niesie za sobą nie tylko euforyczny czas narodzin dziecka, ale także późniejszą konsekwencję estetyczną – w tym przypadku brzuch kobiety. Nie ulega wątpliwości, że po ciąży następuje problem z obwisłą skórą wokół brzucha, z którą większość kobiet nie jest w stanie sobie poradzić. Z pewnością wiele z nich jest zdeterminowana do zrzucenia zbędnego „ogumienia” jednak stosowanie diet czy ćwiczeń fizycznych nie przynosi odpowiednich rezultatów. Mimo najszczerszych chęci i ponad przeciętnego zapału nie udaje im się odzyskać wymarzonej sylwetki czy optymalnego wyglądu skóry – np. sprężystości. Specjalnie stworzone w tym celu kosmetyki także nie są dobrą alternatywą dla kobiet, gdyż mamią złudnymi marzeniami o idealnej sylwetce, podczas gdy nie wiele z nich korzyści. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem okazuje się modyfikacja brzucha – inaczej plastyka brzucha. Nie ulega wątpliwości, że tego rodzaju operacja daje nie tylko trwałe efekty, ale należycie pożądane, co widać u zadowolonych pacjentek. Warto jednak pamiętać, że plastyka brzucha jest związana nie tylko z efektem, ale także i bólem – o którym większość zapomina – oraz długim okresem rekonwalescencji – oznacza to, że od razu po zabiegu nie można wrócić do normalnych obowiązków.

Przygotowanie operacji i przebieg zabiegu

Przygotowanie do operacji plastyki brzucha nie powinno być skomplikowaną czynnością, gdyż wystarczy stosować się do zaleceń lekarza. Jeżeli jakaś z Pań zdecyduje się na zabieg, to z całą pewnością zostanie poinformowana, że 10 dni przed planowaną operacją nie wolno jej zapalić ani jednego papierosa. Zakaz ten będzie także dotyczyć zażywania aspiryny oraz możliwych jej pochodnych leków. Niektórzy lekarze stosują także bardziej drastyczne diety – nie wszyscy. Nie ulega jednak wątpliwości, że nie zastosowanie się do zaleceń prowadzącego lekarza będzie związane z wydłużającym się okresem gojenia „ran” po zabiegu operacyjnym. Ponadto warto nadmienić, że przebieg operacji trwa średnio od 3 do 4 godzin, chodź nie jest to reguła.

Przeciwwskazania

Warto pamiętać, że plastyka brzucha nie jest jedną z metod leczenia otyłości. Tego rodzaju operacja jest stosowana np. w przypadku okresie po porodowym, gdzie kobieta nie może wrócić do normalnego życia. Nie mogą w niej jednak uczestniczyć osoby chore na nadciśnienie czy cukrzycę. Większość lekarzy jest zdania, że najlepsze z możliwych efektów uzyskamy wówczas, gdy nasza waga nie odbiega drastycznie od przyjętej na świecie normy – proporcjonalność ciała ma także olbrzymie znaczenie. Zaraz po zabiegu kobieta nie może wrócić do normalnego życia, gdyż bóle przy poruszaniu są na tyle silne, że nie można wykonać bardziej skomplikowanych czynności – zostaje nałożone specjalne ubranko, w który trzeba chodzić do 3 tygodni.

Plusy i minusy plastyki brzucha

Nie ulega wątpliwości, że plastyka brzucha jest dobra dla kobiet, które nie są w stanie poradzić sobie z brzuchem po porodzie. Po operacji kobieta czuje się zwykle szczęśliwsza i bardziej atrakcyjna – nie tylko w swoich oczach, ale i rodziny. Nie zmienia to jednak faktu, że zabieg ten ma swoje oczywiste minusy, a jednym z nich jest niewątpliwie ból – często nie do zniesienia – oraz bardzo długo rekonwalescencja. Każda z kobiet powinna sama – bez żadnego nacisku ze strony najbliższych lub partnerów – podjąć decyzję w sprawie operacji plastycznej brzucha – z pewnością uchroni ją to przed późniejszym i możliwym rozczarowaniem.

Źródło informacji: Plastyka brzucha – Aesthetic Med