Przedłużanie paznokci żelowymi tipsami umożliwia lampa UV, pod którą przez 2-3 minuty utwardza się na paznokciach każdą warstwę żelu. To doskonałe, trwałe rozwiązanie jest bezpieczniejsze niż metoda akrylowa.

Czy migdałki to dobry wybór na żelowy manicure

Krótkie paznokcie żelowe o migdałowym kształcie prezentują się elegancko przy każdej okazji i w prawie każdej stylizacji. Dzięki nim dłoń wygląda smukło, a grube palce wydają się zgrabne i dłuższe niż w rzeczywistości. Migdałowe paznokcie rzadziej się zadzierają i są mniej podatne na uszkodzenia płytki niż te o kwadratowym kształcie.

Żelowe paznokcie – ceny

Metodę żelowego przedłużania paznokci stosują zwykle wykwalifikowane manikiurzystki. Zabieg wymaga bowiem cierpliwości i ostrożności. Ceny przedłużenia paznokci w salonie zaczynają się już od 60 zł. Trzeba pamiętać o regularnym uzupełnianiu odrostów. Częstotliwość wykonywania tego zabiegu jest uzależniona od indywidualnego tempa wzrostu paznokci. Przeprowadza się również naprawy zniszczonych pojedynczych żelowych paznokci – ceny zaczynają się od kilku złotych.

Paznokcie żelowe: wzory i kolory

Od kilku sezonów w trendach w manicure króluje połysk – kolory srebrny, złoty oraz brokat. Jednakowo pomalowane paznokcie żelowe można jedynie częściowo ozdobić brokatem, mieniącymi się kuleczkami lub cekinami albo zadbać o odmienny wygląd tylko jednego palca u każdej ręki. Supermodna jest geometria – linie, trójkąty, paski. Ponadczasowy jest manicure french. Najpiękniejsze i uniwersalne kolory to biel, beż, pastelowy róż, granat i czerń.

Zalety paznokci żelowych

Powody, dla których warto skorzystać z żelowego przedłużania paznokci, to:

  • szybkość i prostota wykonania manicure,
  • trwałość,
  • naturalny wygląd płytki paznokcia i zmiana jego kształtu na bardziej pożądany,
  • możliwe dodatkowe zdobienie płytki najbardziej wymyślnymi metodami i wzorkami,
  • większe bezpieczeństwo płytki paznokci w porównaniu z metodą akrylową.

Wady paznokci żelowych

Minusy metody żelowego przedłużania paznokci:

  • problematyczne utwardzanie kolejnych warstw paznokci – aby manicure nie niszczył płytki paznokcia, należy nakładać kilka cienkich warstw,
  • uzupełnianie widocznych odrostów i zdejmowanie lakieru. Żel zdejmuje się przez rozmiękczanie i piłowanie, dlatego ważne jest doświadczenie, by nie uszkodzić paznokcia.
  • przechodzące przez żel powietrze może spowodować niejednolity kolor paznokci.