Na temat depilacji laserowej krąży wiele opinii, część z nich jest prawdziwa, część fałszywa. Spróbujemy uporządkować te najbardziej popularne sądy.

Efekt gładkiej skóry wymaga wiele trudu i czasu. Golenie łydek co 2, 3 dni, depilacja kremami lub woskiem raz na kilkanaście dni mogą powodować frustrację. Nie ulega wątpliwości, że depilacja laserowa staje się najpopularniejszą metodą usuwania niechcianego owłosienia, które czasami jest nawet bardzo krępujące. Na temat depilacji laserowej krąży wiele opinii, część z nich jest prawdziwa, część fałszywa. Spróbujemy uporządkować te najbardziej popularne sądy.

Prawdy o depilacji laserowej

  1. Skuteczność – obecnie to najbardziej skuteczna metoda i przynosząca trwałe efekty. Na definitywne pozbycie się owłosienia zabieg trzeba powtórzyć minimum 3 razy w miesięcznych odstępach. Czasami potrzebne jest więcej zabiegów. Uwarunkowane jest to różnym okresem wzrostu włosków, laser niszczy tylko te widoczne na skórze.
  2. Bezpieczeństwo – zabiegi laserowe są całkowicie bezpieczne pod warunkiem przestrzegania zaleceń gabinetu kosmetycznego. Osoby z przeciwwskazaniami nie powinny ich stosować. Nie powoduje podrażnień skóry, odczynów alergicznych. Może być stosowany na każdy rodzaj skóry.
  3. Koszty – depilacja laserowa jest droższa niż inne metody, ale jeżeli podsumujemy koszty kremów i wosków depilacyjnych na przestrzeni kilkunastu lat, to okaże się, że bilans korzystniejszy jest dla lasera. Popularność depilacji laserowej sprawiła, że ceny zabiegów znacznie spadły w ostatnim czasie i wahają się od 80 do 200 zł.

 

w tresci

Zdjęcie: Laser Victus do depilacji laserowej Akademiazdrowejskory.pl

 

Mity o depilacji laserowej

Tych narosło bardzo wiele, większość z nich to efekt indywidualnych odczuć lub nieprawidłowo wykonanego zabiegu. Niektóre z nich potwierdzimy, inne obalimy.

  1. Bezbolesność – generalnie zabieg jest bezbolesny, ale niektóre osoby mogą odczuwać dyskomfort z powodu uczucia pieczenia i szczypania. Wiele gabinetów oferuje możliwość wykonania zabiegu z użyciem kremów znieczulających.
  2. Zabieg może wykonać każdy – niestety nie, istnieje wiele przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej. Przede wszystkim nie mogą się jej poddać osoby z chorobami nowotworowymi, padaczką, kobiety w ciąży, osoby z chorobami skóry i stanami zapalnymi skóry.
  3. Depilacja usuwa każdy rodzaj włosa – niestety to nieprawda, najlepiej depilacji poddają się włosy ciemne na jasnej karnacji. Najtrudniejsze do usunięcia są włosy jasne i rude z powodu niskiego poziomu melatoniny. O tym powinien poinformować gabinet kosmetyczny.
  4. Depilacja laserowa nie jest skuteczna u osób z ciemną karnacją – nieprawda, depilację można stosować na każdy rodzaj skóry, pod warunkiem, że jest naturalna. Depilacji nie stosuje się na skórę opaloną. Nie ma znaczenia, czy jest to opalenizna naturalna, solarna, czy wynikająca ze stosowania samoopalaczy.
  5. Nie można stosować na włoski wrastające – nic bardziej mylnego, w przypadku włosków wrastających depilacja laserowa najczęściej jest jedynym zalecanym zabiegiem, ponieważ nie powoduje podrażnienia skóry i stanów zapalnych.
  6. Depilację laserową można wykonać w każdej chwili – nieprawda, do zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować, trwa to od 4-6 tygodni, w zależności od wymagań gabinetu kosmetycznego i używanego w nim sprzętu.