Rodzaje maseczek do twarzy – które wybrać?

    -

    Jednym z najpopularniejszych i wyjątkowo skutecznych sposobów na poprawę stanu i kondycji skóry twarzy są maseczki. To ważny element podstawowej pielęgnacji, ale dodatkowo wzmacniają i regenerują. Maseczki można przygotować samodzielnie w domu z różnych produktów spożywczych lub skorzystać z gotowych kosmetyków. Jakie są rodzaje maseczek do twarzy?

    Maseczki do twarzy – podział

    Dostępne w sklepach maseczki dzielą się ze względu m.in. na skład, przeznaczenie, formę, efekt, jaki chcemy osiągnąć, konsystencję, sposób działania. Popularne są tradycyjne rodzaje, ale także maseczka w płachcie – Garnier, Bielenda itd.

    Najpopularniejsze rodzaje maseczek

    Wybór maseczek stosowanych na skórę twarzy jest obecnie niezwykle szeroki. Do wyboru są m.in. tradycyjne maski stałe i miękkie, ale także na tkaninie – jak maseczka w płachcie Garnier, HelloBody, maski algowe, parafinowe. Poniżej ich najpopularniejsze rodzaje.

    Maski stałe. Jedną z najczęściej stosowanych masek są maski stałe w postaci pasty lub proszku. Przed ich aplikacją na skórę trzeba je rozrobić. Maska zastyga jako twarda powłoka, która wymaga zwilżenia przed jej zdjęciem. Temperatura pod maseczką może sięgać aż 45 stopni C, dzięki czemu substancje aktywne łatwiej i szybciej dostają się do skóry.

    Maski miękkie. Te z kolei nie twardnieją, przepuszczają powietrze, ciepło oraz wilgoć. Mają one formę kremu lub żelu i można je pozostawić na skórze, aż w całości się wchłoną. Popularne są także maski miękkie w formie proszku i konsystencji papki, które bardzo dobrze przygotowują skórę do kolejnych zabiegów.

    Maski w płachcie. Znane są też jako maski na tkaninie oraz sheet mask i są coraz chętniej używane. Są w ofercie wielu marek kosmetycznych, np. Eveline, Dermika czy Garnier. Maseczka w płachcie Aqua Bomb Garnier zapewni skórze nawilżenie i wygładzenie już po 15 minutach.

    Maski algowe. Maski te zawierają ekstrakt z alg i naturalne surowce roślinne. Algi to cenne źródło substancji prozdrowotnych, np. witamin, aminokwasów, polisacharydów, wapnia, magnezu, mikroelementów. Maski algowe mają postać proszku, tzw. alginatu, który należy połączyć z wodą, aby uległ żelifikacji. W kosmetologii wykorzystuje się różne rodzaje alg i zapewniają one skórze różne korzyści.

    Maski parafinowe, woskowe. Maski woskowe i parafinowe to produkty na bazie wosku parafinowego lub parafiny. Należy je rozpuścić przed użyciem, a po nałożeniu tworzą warstwę okluzyjną na skórze. Pod wpływem wyższej temperatury następuje detoksykacja skóry, czyli odpowiednie warunki do oczyszczenia twarzy z różnych zanieczyszczeń. Polecana jest dla cery przesuszonej i łojotokowej.

    Udostępnij ten artykuł

    Ostatnie posty

    Ostatnie komentarze

    Nina NA Endometrioza