Kobiety chcą robić zakupy ze swoimi partnerami. Niestety bardzo często takie zakupy kończą się katastrofą. Naukowcy podkreślają, że typowy mężczyzna w supermarkecie czuje tak silny stres jak policjant stojący naprzeciwko grupy demonstrantów. Jak więc powinnaś zorganizować zakupy, żeby twój facet nie cierpiał, a ty zdążysz kupić to co jest potrzebne?

Mężczyzna a zakupy

Kobietom zakupy sprawiają przyjemność. Często, jest tak, że chcesz sobie poprawić humor idąc właśnie na zakupy. Natomiast mężczyźni takich potrzeb nie odczuwają. Z nimi jest zupełnie inaczej. Mężczyźni, a bynajmniej ich większość, podchodzi do zakupów jak do misji. Swoją uwagę zwracają na to co trzeba kupić, gdzie można to kupić, ile potrzeba pieniędzy i jak długo będą trwały zakupy. Więc jeśli chcesz wybrać się na wspólne zakupy przygotuj wcześniej listę zakupów. Postaraj się, także ograniczyć czas przy podejmowaniu decyzji o zakupie wybranego towaru.

Nie neguj męskiej decyzji

Nie tylko panie lubią skorzystać z okazji. Mężczyźni też często korzystają z promocji. I pomimo tego, że tej rzeczy nie ma na waszej liście zakupów, pozwól mu skorzystać z okazji. Może w ten sposób pobudzisz jego instynkt łowcy. Możesz mu także zaproponować, żeby wybrał sobie coś co uwielbia. Będzie to rekompensata za jego pobyt z tobą na zakupach.

Pozwól mu wybrać

Musicie kupić nowy sprzęt do domu. Takie zakupy są często dla kobiety męczące. Nie znasz się na urządzeniach. Twoja wiedza zaczyna się i kończy na tym co od danego sprzętu oczekujesz. Jakiekolwiek parametry techniczne to zazwyczaj dla kobiet czarna magia. W tym momencie pozwól mężczyźnie dokonać wyboru. On znajdzie wszelkie informacje techniczne o sprzęcie. W sklepie wypyta o najdrobniejsze szczegóły. Mężczyźni też często interesują się wszelkimi nowinkami więc z takiego zadania będą zadowoleni.

Kupowanie ubrań

Dla większości mężczyzn spędzenie zbyt dużej ilości czasu na kupowaniu ubrań to strata czasu. Chodzenie od sklepu do sklepu i przeglądanie wieszaków jest dla nich męczące i na pewno nie należy do przyjemności. Więc jak chcesz sobie zrobić „spacer” po centrum handlowym umów się z koleżanką. Będziesz miała dużo więcej swobody i nie będziesz ciągle słyszała pytania: „jak długo jeszcze?”.

Żarcik:
Facet kupił fajny, duży telewizor i przyniósł go do domu. Żona patrzy, a na pudle sporo jakichś znaczków informacyjnych.
– Kochanie, co oznacza ta szklanka na opakowaniu?
– To znaczy, że zakup trzeba opić!