Kwas migdałowy otrzymywany jest przez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów (alfa-hydroksykwas). Dzięki specyficznej budowie i właściwościom (większej cząsteczce i mocy w porównaniu np. z kwasem glikolowym), związek ten jest nie tylko bezpieczny dla skóry, ale jest też niezwykle skuteczny.

Dzięki stopniowemu przenikaniu do głębszych warstw naskórka, pozwala na osiągnięcie szybkich efektów, bez podrażnień i uczucia dyskomfortu. Spośród innych kwasów AHA wyróżnia się silnym działaniem antybakteryjnym, które sprawia, że zabiegi z jego wykorzystaniem z powodzeniem stosowane są w leczeniu stanów zapalnych skóry, zwłaszcza trądziku. Charakteryzuje się działaniem rewitalizującym, bakteriobójczym i odbarwiającym, dlatego polecany jest szczególnie w przypadku przebarwień skóry takich jak piegi, przebarwienia posłoneczne oraz melasma (brązowe przebarwienia na twarzy pojawiające się najczęściej u kobiet po 30 roku życia, związane z ciążą, stosowaniem antykoncepcji hormonalnej, chorobami wątroby czy menopauzą). Z tego też powodu z powodzeniem stosowany jest w kosmetologii w formie peelingu.

Zabieg peelingu kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek, rozjaśnienia przebarwień powierzchniowych oraz spłyca blizny potrądzikowe. Ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego znajduje również zastosowanie w redukcji stanów zapalnych cery trądzikowej. Wpływa na znaczną poprawę stanu skóry z trądzikiem pospolitym, z obecnością zaskórników i krost zapalnych.

Peeling kwasem migdałowym regeneruje, wygładza i nawilża skórę, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, rozjaśnia przebarwienia, zwęża rozszerzone pory, reguluje pracę gruczołów łojowych.

Zabieg peelingu kwasem migdałowym jest jedynym peelingiem, który można stosować cały rok – również latem i nadaje się do każdego typu cery. Pamiętać należy o wysokiej ochronie UV! Nie zawiera substancji fotouczulających i nie powoduje powstawania przebarwień. Zabieg ten nie wyłącza pacjenta z życia codziennego, a pojawiające się łuszczenie jest delikatne i łatwe do ukrycia przy użyciu powszechnie stosowanych kosmetyków nawilżających. Zabieg jest bezbolesny.

Efektem zabiegu jest świetlista oczyszczona skóra

Zabieg eksfoliacji na bazie kwasu migdałowego wykonywany jest w gabinecie kosmetycznym. Aby skorzystać z dobroczynnego działania peelingu kwasem, kuracja musi obejmować kilka zabiegów. Mimo tego, iż kwas migdałowy nie zwiększa wrażliwości na promieniowanie UV, w trakcie kuracji należy stosować kremy z filtrami!

Przeciwwskazania do zabiegu to:

  • łojotokowe zapalenie skóry,
  • grzybica, łuszczyca,
  • aktywne infekcje wirusowe (np. opryszczka),
  • trądzik w fazie aktywnej,
  • terapia pochodnymi witaminy A,
  • ciąża i okres laktacji.