Zabiegi po ciąży na twarz i ciało

    -

    Świeżo upieczone mamy z pierwszych stron gazet zachwycają smukłymi sylwetkami i idealną cerą już kilka tygodni po porodzie. Ale czy naprawdę można w tak krótkim czasie odzyskać formę i wygląd sprzed ciąży?

    Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ jest to kwestia indywidualna. Nie bez znaczenia jest samopoczucie młodej mamy, jej sposób odżywania i uprawiana aktywność fizyczna. Można jednak znacząco przyspieszyć utratę zbędnych centymetrów w talii, poprawę jędrności skóry na brzuchu, udoskonalenie wyglądu twarzy. Wszystko to dzięki dostępnym w gabinetach medycyny estetycznej zabiegom. Oto wybrane kuracje, polecane po ciąży i porodzie przez lekarza medycyny estetycznej dr n. med. Joannę Kuschill-Dziurdę, dyrektor medyczną Kliniki MEDESTETIS, mamę trójki dzieci.

    Jędrny brzuszek, zgrabne uda

    Skóra, rozciągana przez 9 miesięcy ciąży, potrzebuje czasu, żeby znów się obkurczyć. Na początku brak jej jędrności, jest wiotka i wydaje się, że mamy jej za dużo.

    Mamom karmiącym (i oczywiście również tym, u których zakończył się już proces laktacji) można polecić endodermologię Lipomassage LPG, czyli masaż drenujący wykonywany przy użyciu rolki zasysającej skórę. Endermologia pomaga walczyć z utratą jędrności skóry, cellulitem, przyspiesza utratę niechcianej tkanki tłuszczowej. Jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezbolesnym – dla wielu osób również formą relaksu, którego zmęczonym młodym mamom bardzo brakuje!

    Po zakończeniu karmienia piersią szczególnie polecany jest zabieg o nazwie termolifting Zaffiro, który intensywnie stymuluje skórę do odbudowy włókien kolagenowych, a w efekcie poprawia jej jędrność i napięcie. Przykładana do skóry głowica emituje promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali (750-1800 nm). Pod wpływem temperatury następuje natychmiastowe skurczenie włókien kolagenu, dając zauważalny niemal od zaraz efekt oprawy napięcia skóry. Długofalowym efektem zabiegu jest zwiększona produkcja włókien odpowiedzialnych za gęstość, napięcie i elastyczność skóry.

    Niechcianą pamiątką po ciąży bywają często rozstępy. U niektórych kobiet pojawiają się, nawet mimo skrupulatnego dbania o skórę i smarowania jej w czasie ciąży preparatami poprawiającymi elastyczność i nawilżenie. Trudno się ich pozbyć. Pomóc może ablacyjny resurfacing skóry iPixel. W wyniku tego laserowego zabiegu dochodzi do głębokiej przebudowy tkanek skórnych (również na poziomie skóry właściwej), co umożliwia zlikwidowanie lub przynajmniej zmniejszenie niedoskonałości, takich jak blizny czy rozstępy.

    Promienna, gładka cera

    W ciąży, pod wpływem zmian hormonalnych w organizmie, często dochodzi do powstawania przebarwień (tzw. melazmy). Ciemne plamy pojawiają się najczęściej na twarzy oraz na dekolcie. Walka z nimi nie jest łatwa. Nawet, gdy wydaje się nam, że przebarwienia znikają, mogą powrócić, gdy tylko wystawimy skórę na działanie promieni słonecznych. Aby zapobiegać pojawieniu się przebarwień i ich późniejszym nawrotom niezbędna jest całoroczna ochrona skóry przed słońcem i stosowanie preparatów z bardzo wysokimi filtrami. A co zrobić, gdy plamy jednak się pojawią?

    fl1 0212w

    Jednym z najskuteczniejszych sposobów na ich usunięcie jest peeling medyczny – np. Cosmelan lub Dermamelan. Stymuluje skórę do odnowy komórkowej, powoduje spłycenie płytkich zmarszczek oraz usuwa przebarwienia.

    Innym sposobem na zlikwidowanie plam na skórze jest zabieg z zastosowaniem technologii DYE-VL. Jego celem jest termiczne uszkodzenie komórek, w których doszło do nagromadzenia barwnika powodującego zmianę pigmentacyjną lub naczyniową.

    Przy mniej intensywnych przebarwieniach oraz skórze z pierwszymi oznakami starzenia świetne efekty daje zabieg Clear Lift. Jest to zabieg nieinwazyjny, bezbolesny, dający szybkie i trwałe rezultaty ujędrnienia i likwidacji przebarwień. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych światło lasera nie uszkadza zewnętrznych warstw skóry, ale przenika do skóry właściwej i tam działa. Po zabiegu dochodzi do ściemnienia plam, a następnie ich złuszczenia. Zazwyczaj, aby osiągnąć efekt całkowitego usunięcia przebarwienia, konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu. Skóra staje się gładsza, jędrna, bardziej napięta, a drobne zmarszczki wygładzają się.

    Jędrna, nawilżona skóra na twarzy

    Zdarza się, że w czasie ciąży skóra kobiety się zmienia. Dotychczas raczej sucha – zaczyna się przetłuszczać. Wcześniej nie sprawiała problemów – teraz może stać się przesuszona, wiotka, poszarzała.

    Bardzo skutecznym sposobem przywrócenia jej jędrności i zauważalnej poprawy nawilżenia jest mezoterapia. Zabieg polega na śródskórnym podawaniu preparatów z kwasem hialuronowym, wzbogaconych dodatkowo o witaminy, minerały, aminokwasy lub – jeśli istnieje taka potrzeba – substancje rozjaśniające. Daje bardzo dobre efekty już za pierwszym razem (choć po to, by osiągnął maksymalną skuteczność, warto skorzystać z serii).

    Osobom, którym zależy na silnej regeneracji skóry polecić można zabieg za zastosowaniem osocza bogatopłytkowego, czyli preparatu przygotowanego z własnej krwi pacjentki. Po pobraniu krew jest odwirowywana, co pozwala uzyskać osocze bogate w czynniki wzrostu. Podaje się je do skóry w formie mezoterapii.

    Mocno przesuszonej skórze pomoże odzyskać równowagę zabieg Hydrobalans. Polega na wprowadzeniu do skóry preparatów na bazie kwasu hialuronowego. W efekcie dochodzi do związania wody i następuje proces bardzo głębokiego nawilżenia. Zabieg można wykonywać mikrokaniulami, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko pojawienia się siniaków i krwiaków pozabiegowych.

    Jak widać sposobów na poprawę wyglądu jest sporo. Najważniejsze jednak, żeby decyzję o tym, który zabieg wybrać, czy i jak często go powtarzać, podejmować razem z doświadczonym specjalistą. Lekarz weźmie pod uwagę stan zdrowia pacjentki, jej ogólne samopoczucie, a także to, czy jeszcze karmi piersią, czy nie – i pomoże dokonać najlepszego wyboru.

    Dr n. med. Joanna Kuschill-Dziurda, specjalista alergolog, internista, lekarz medycyny estetycznej, dyrektor medyczny MEDESTETIS. Lekarz Roku 2013. Absolwentka Collegium Medicum Uniwesytetu Jagiellońskiego. Jest autorką publikacji i doniesień naukowych oraz członkiem towarzystw naukowych m.in. Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, World Society Interdisciplinary AntiAging Medicine (WOSIAM), European Society for Cosmetic and Aesthetic Dermatology (ESCAD) i Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Występuje jako ekspert w programie „Porozmawiajmy o Zdrowiu” i „ Pytanie na Śniadanie” w TVP 2.

    Jej pasją poza pracą, jest sport. Pływa i biega wyczynowo, jest multimedalistką Igrzysk Lekarskich 2016, uprawia fitness oraz jazdę na nartach. Zdrowa dieta i aktywność fizyczna są według niej kluczem do szczęścia! Indywidualne i holistyczne podejście do każdego pacjenta, zdrowy styl życia oraz naturalny sposób bycia pani doktor, stanowią dla wielu motywację i inspirację. Jest mama trójki dzieci.

    Instytut MEDESTETIS dr n. med. Joanny Kuschill-Dziurdy, to klinika, w której najnowocześniejsza technologia i wysoko wyszkolona kadra służą pięknu, a innowacyjna aparatura w rękach doświadczonych specjalistów, zapewnia trwałe i naturalne efekty. Zespół Instytutu MEDESTETIS tworzą specjaliści z obszaru medycyny estetycznej, kosmetologii, dietetyki i fizjoterapii, oferujący kompleksową opiekę terapeutyczną i holistyczne podejście do urody i zdrowia.

    Klinika jako pierwsza w Polsce oferuje autorskie programy anti-ageing oraz długofalowe plany terapeutyczne realizowane dzięki wykorzystaniu zaawansowanej diagnostyki, leczenia zabiegowego oraz programów żywieniowych, których celem jest zmiana stylu życia, oraz budowanie pewności siebie i samoakceptacji. Instytut Medycyny Estetycznej MEDESTETIS, od lat z sukcesami działa w Krakowie, a od niedawna w Warszawie przy ul. Włodarzewskiej 81.

    Udostępnij ten artykuł

    Ostatnie posty

    Ostatnie komentarze

    Nina NA Endometrioza