Jak wybrać dobry fotel biurowy?

    -

    Aż 70 procent ludzi pracuje w pozycji siedzącej, większość nawet przez 8 godzin dziennie nie wstaje. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że z natury człowiek jest istotą mobilną i najlepiej czuje się w ruchu. Aby uniknąć problemów z kręgosłupem, sprawdź jak dobrać najlepszy fotel biurowy.

    Obrotowy fotel biurowy

    Pracujesz w pozycji siedzącej przed osiem godzin dziennie? Większość tego czasu spędzasz przy biurku? Pamiętaj, że kluczowe dla zdrowie Twojego kręgosłupa jest dobre krzesło biurowe. Oto kilka podstawowych aspektów jakie powinien spełniać dobry fotel biurowy:

    1. Maksymalna regulacja – doby fotel biurowy można regulować pod każdym kątem. Nie liczy się tylko wysokość siedziska, ale również kąt odchylenia oparcia, wysokość i rozstaw podłokietników, czy sprężystość krzesła. Niektóre fotele posiadają także regulowane zagłówki.
    2. Solidna podstawa – dobry fotel biurowy będzie opierał się o solidną bazę. Najczęściej składa się na nią co najmniej pięcioramienna podstawa wraz z kółkami. Tak zbudowany fotel pozwoli zachować stabilność oraz ułatwi przemieszczanie się na przykład na odległości biurko regał. Warto przyjrzeć się dokładniej kółkom w jakie wyposażone jest nasze krzesło. Powinny być solidne, kauczukowe i najlepiej żeby nie rysowały podłogi.
    3. Materiały wysokiej jakości – bardzo ważne jest, żeby fotel biurowy był wyprodukowany z materiałów i tkanin dobrej jakości. Słaby plastik może szybko się połać, a cienka tkanina przetrze się już po pierwszych miesiącach użytkowania. Lepiej zainwestować w porządny fotel, który posłuży naszej firmie na lata.
    4. Atesty – kupując fotel zawsze warto wybierać te oznaczony atestami. Każdy mebel jaki chcemy kupić do biura powinien być bezpieczny i nie zagrażać zdrowiu naszych pracowników. Najlepiej jeżeli będzie posiadał europejskie atesty oraz gwarancję dłuższą niż 3 lata. Mebel biurowe na które producent nie daje gwarancji lub ogranicza ją tylko do dwunastu miesięcy powinny wzbudzać nasza podejrzliwość.

    Kształt i budowa fotela biurowego

    Powszechnie uważa się, że w trakcie siedzenia odpoczywamy, a nasze mięsnie nie pracują. Otóż nic bardziej mylnego. Siedzą, a tym bardziej w nieprawidłowej pozycji zwiększamy napięcie mięśni, co w rezultacie prowadzi do wielu schorzeń (w tym także kręgosłupa). Dodatkowe dolegliwości to skurcze, problemy z krążeniem, bóle głowy i żylaki. Dobry fotel biurowy, czyli ergonomiczny, pozwala kręgosłupowi przyjąć naturalna pozycję „S”, a jednocześnie zapewnia mu odpowiednie podparcie.

    Przed zakupem fotela biurowego koniecznie sprawdź czy:

    – głębokość siedziska jest na tyle duża, że pozwala podeprzeć ¾ długości ud.

    – oparcie fotela jest odpowiednio wyprofilowane, tak żeby kręgosłup układał się naturalnie w literę „S”. Kluczowe jest wypuklenie na odcinku lędźwiowo- krzyżowym.

    – oparcie fotela sięga powyżej łopatek i mocno podpiera górną część pleców – ma to bardzo duże znaczenie przy wielogodzinnej pracy przed komputerem.

    – siedzisko jest odpowiednio szerokie – jest to bardzo ważny element fotela, w szczególności dla osób o większych gabarytach.

    – fotel biurowy posiada podłokietniki – od razu możemy darować sobie zakup krzesła bez podłokietników. Podparcie ramion jest bardzo ważne dla zdrowia naszego kręgosłupa.

    Najlepszym rozwiązaniem jest „przymierzyć się” do krzesła przed jego zakupem. Najlepiej jest usiąść, „powiercić się”, poobracać i sprawdzić jak fotel dostosowuje się do naszego ciała. Fotel biurowy musi być po prostu wygodny.

    Jeżeli szukasz profesjonalnych foteli biurowych, zapraszam do zapoznania się z ofertą sklepu NoNameOffice. Posiadamy biura w Katowicach i Krakowie, gdzie czekają na państwa wykwalifikowani konsultanci.

    Udostępnij ten artykuł

    Ostatnie posty

    Ostatnie komentarze

    Nina NA Endometrioza