Czy wypowiadane słowa mogą mieć tak silną moc, że zachęcą do działania albo odbiorą chęci do wszystkiego? Zapewne tak. Dlatego zanim coś powiesz przemyśl to, a unikniesz wielu nieporozumień i kłopotliwych sytuacji.

Praca a niezwykła moc słów

W pracy różnie to bywa. Są dni, kiedy nie wiesz od czego zacząć, żeby się z wszystkim wyrobić, a tu jeszcze kolejne zadanie do wykonania zlecone przez kierownika. Zaczynasz się denerwować, na niczym nie możesz się skupić. Reagujesz negatywnie: „Na pewno nie dam sobie rady, za dużo jak dla mnie….”. Po takiej reakcji ty i wszyscy wokół ciebie są pewni, że faktycznie możesz sobie nie poradzić z obowiązkami.

Zamiast od razu wypowiadać się negatywnie powiedz: „Oczywiście postaram się jak najlepiej sprostać zleconemu zadaniu i wykonać je jak najszybciej”. Po takiej wypowiedzi twój kierownik będzie pewny, że dobrze wykonasz to zadanie, a tobie wzrośnie wiara w siebie i własne możliwości.

Czas na zmiany

Ostatnio o niczym innym nie marzysz jak o dokonaniu zmian w swoim życiu, ale niestety obawiasz się tego, że sobie nie poradzisz. W takim momencie jest ważne powtarzanie sobie” Wszystko mi się uda, przecież już tyle razy mi się udawało, teraz też tak musi być”. Takie pozytywne nastawienie wzmacnia nas, a to już połowa sukcesu. A właściwie dlaczego dokonane przez ciebie zmiany mają się nie udać?

Czy warto się kłócić?

Miałaś małą kłótnię ze swoim partnerem, teraz się do siebie nie odzywacie. Zaciekle bronisz swoich racji i twierdzisz, że pierwsza nie wyciągniesz ręki na zgodę. Ale tak naprawdę cała ta sytuacja jest nie do wytrzymania. Czy to wszystko ma sens? Lepiej powtarzać sobie na głos, że „Wszystko się ułoży, pogodzimy się” i zrób ten pierwszy krok. Takie pozytywne „głośne myślenie” pozwoli szybko zapomnieć o całej kłótni.

Tak naprawdę wszyscy popełniamy błędy, jednak w tym wszystkim jest najważniejsze to, żeby nie nakręcać się poprzez wypowiadanie słów, których później możesz żałować.