Suchość skóry to problem nie tylko estetyczny, ale w niektórych przypadkach również zdrowotny. Może być on bowiem objawem chorób takich jak cukrzyca, atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca. Powody nadmiernego wysuszania się skóry mogą być także mniej groźne.

Taki negatywny efekt przynosi np. nieodpowiednia pielęgnacja lub nadmierna ekspozycja skóry na działanie światła słonecznego. Eksperci marki Ghewol przygotowali kilka porad, które pozwolą uporać się z problemem.

Przesuszona skóra wygląda nieestetycznie – łuszczy się, jest zaczerwieniona oraz może powodować uciążliwe swędzenie. Jej bezpośrednią przyczyną jest obniżona zdolność do wiązania i zatrzymywania wody w warstwie naskórkowej oraz niedobór lipidów. Przyczyną takich objawów może być niewłaściwa pielęgnacja. Chcąc pozbyć się problemu wystarczy zastosować się do kilku prostych rad.

kapiel stop

Po pierwsze, pij dużo wody

Człowiek składa się w około 70% z wody. Jest ona niezwykle ważna nie tylko dla skóry, ale dla całego naszego organizmu. Oczyszcza ciało z toksyn, reguluje prawidłowe ciśnienie krwi oraz transportuje składniki odżywcze i tlen. Chcąc zapewnić właściwy bilans wodny, powinniśmy spożywać ok. 2 l wody dziennie. Jej brak może powodować poważne zaburzenia pracy naszego organizmu, łuszczenie się skóry oraz szybsze pojawianie się zmarszczek. Nawet najlepsze kremy i suplementy diety nie pomogą skórze, jeśli nie dostarczymy jej odpowiedniej ilości wody.

Po drugie, używaj odpowiednich kosmetyków

Dobranie odpowiednich kosmetyków do naszych potrzeb to już połowa sukcesu. Reszta zależy od naszej systematyczności w ich stosowaniu. Krem należy delikatnie wklepywać w skórę rano i wieczorem. Jeśli problem pojawia się na twarzy i szyi, należy wykonywać dodatkowo ujędrniający masaż pamiętając, aby każdy ruch masujący odbywał się od dołu do góry. Wybierając odpowiedni kosmetyk do suchej i wrażliwej skóry, najlepiej postawić na ten z naturalnymi substancjami pielęgnacyjnymi i natłuszczającymi, nieperfumowany, aby dodatkowo nie podrażnić naskórka. Warto, aby w takim preparacie znajdowały się oleje z otrębów pszennych, awokado i jojoby, które zapewnią głębokie nawilżenie, dzięki czemu skóra stanie się znowu gładka i przyjemna w dotyku. Natomiast pantenol oraz witamina E  zregenerują zmarszczki i odbudują strukturę naskórka.

Po trzecie, właściwe mycie

Skóry suchej nie wolno myć samą wodą, gdyż może to jedynie pogorszyć sytuację. Najlepszym sposobem są kąpiele w odpowiedniej soli. Dobrze jest wybrać taką, która w swoim składzie ma rozmaryn. Zapewni lepsze ukrwienie skóry, pobudzi ją i wzmocni. Zapobiegnie poceniu się, zaczerwienieniom, grzybicy i łuszczycy. Będzie również idealna do kąpieli dzieci powyżej 3 roku życia, gdyż łagodzi alergie oraz objawy atopowego zapalenia skóry.

gehwol sol do kapieli z lawenda

Chcąc właściwie zadbać o skórę przesuszoną, warto korzystać z profesjonalnych produktów Gehwol. Do przywrócenia właściwej kondycji skórze suchej czy zaniedbanej, w szczególności polecane są:

  • 1. Krem do rąk Gerlasan Gehwol, cena ok. 25 zł/ 75 ml
  • 2. Krem torfowo witaminowy Gehwol, cena ok. 30 zł/ 75 ml
  • 3. Sól do kąpieli z rozmarynem Gehwol, cena ok. 20 zł/ 10 x 25 g

Więcej informacji na temat marki Gehwol, znaleźć można na stronie www.gehwol.pl