Ruszył konkurs UPC Future Makers, organizowany przez UPC – dostawcę Internetu, telewizji i usług telefonicznych oraz Liberty Global. Inicjatywa jest adresowana do dzieci i młodzieży, a w jej wyniku zostanie przyznana nagroda za rozwiązania, które mogą pozytywnie wpłynąć na rzeczywistość społeczną. Dzielenie się pasją do innowacyjnych technologii i kreatywne wspieranie rozwoju dzieci to najważniejsze wartości stojące za organizacją konkursu. UPC Future Makers było częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbywa się w tym roku już po raz trzeci. 

Nagroda UPC Future Makers kontynuuje założenia programu, zainicjowanego w czerwcu b.r. podczas Cable Congress w Warszawie, w ramach którego kilkudziesięciu podopiecznych fundacji CoderDojo Polska z Warszawy, Zambrowa i Białegostoku wzięło udział w warsztatach programowania. Celem programu jest inspirowanie najmłodszych do budowania lepszej przyszłości i rozwiązywania problemów społecznych przy użyciu nowych technologii.

„Pasja do nowych technologii i sprawne posługiwanie się językiem kodowania, są dziś podstawnymi umiejętnościami bardzo dynamicznie postępującego procesu digitalizacji. Takimi inicjatywami jak UPC Future Makers, Liberty Global i UPC Polska chcą inspirować dzieci i młodzież do nauki języka przyszłości i tym samym kształtowania lepszego świata – w końcu dzieci obdarzone są niezwykłymi mocami, która może mieć pozytywny wpływu na otoczenie. UPC, jako dostawca nowoczesnych usług cyfrowych, chce mieć aktywny udział w tym procesie.”, mówi Patrycja Gołos, dyrektor ds. korporacyjnych i polityki publicznej UPC Polska/ CEE.

Aby wziąć udział w konkursie UPC Future Makers należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.coderdojo.com/futuremakers do 1 grudnia 2016 r.

lg coderdojo facebook upc poland boy and robot

Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach wiekowych 10-13 lat i 14-17 lat. Konkurs ma zasięg międzynarodowy, a zgłoszenia są przyjmowane w 10 językach: angielskim, czeskim, francuskim, hiszpańskim, niderlandzkim, niemieckim, polskim, rumuńskim, węgierskim i włoskim.