Istebna - noclegi, gdzie zjeść, co zobaczyć, jakie atrakcje?

Istebna - noclegi, gdzie zjeść, co zobaczyć, jakie atrakcje?
Istebna - noclegi, gdzie zjeść, co zobaczyć, jakie atrakcje?

Jeśli lubisz ciszę i spokój, a przy tym chcesz aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i móc podziwiać góry, pomyśl o wypoczynku w Beskidzie Śląskim, tuż przy granicy z Czechami i Słowacją. Wiele jest miejscowości, które warto tu zwiedzić, jednak jedna wyróżnia się w szczególny sposób. Gdzie nocować, co zjeść i co robić będąc w Istebnej?

Istebna – dlaczego warto zobaczyć?

Istebna położona jest w Beskidzie Śląskim, na zboczach Złotego Gronia, skąd blisko do Czech i Słowacji. Atrakcyjna lokalizacja tej miejscowości została wykorzystana do stworzenia bogatej infrastruktury turystycznej, z której można skorzystać o każdej porze roku. Zimą nie brakuje tu turystów szusujących po stokach, natomiast w cieplejsze miesiące można wędrować po górach, jeździć na rowerach, zagrać w paintballa lub korzystać z innych atrakcji na świeżym powietrzu.

Noclegi w Istebnej

Ofert noclegowych w tej miejscowości i w okolicach nie brakuje. Piękne tereny i zainteresowanie turystów sprzyjają powstawaniu nowych, atrakcyjnych miejsc noclegowych. W Istebnej można znaleźć prywatne kwatery, domki na wynajem, a nawet hotele. Dużym powodzeniem cieszą się te ostatnie, ponieważ sprzyja im lokalizacja np. na wierzchołku góry. Tak jest chociażby w przypadku położonego na jednym ze szczytów w Istebnej Hotelu Złoty Groń (http://www.hotelzlotygron.pl/pl/hotel) . Z okien i tarasów można dostrzec panoramę Beskidów, a nawet Tatr przy dobrej pogodzie. Nic więc dziwnego, że turyści chcą z takiej okazji skorzystać i podziwiać piękno gór.

Gdzie zjeść w Istebnej?

Wiele jest restauracji i karczm, które oferują turystom pyszne dania kuchni regionalnej, polskiej i europejskiej. Wśród tych najbardziej znanych i cenionych przez smakoszy, wymienić można takie miejsca jak „Kubalonka”, „Leśniczówka”, „Drewutnia”, „Po Zbóju” czy „Restauracja na Złotym Groniu”.

Istebna – co warto zobaczyć?

Istebna i okolice oferują turystom wiele możliwości. Coś dla siebie znajdą tu zarówno osoby lubiące aktywność fizyczną, jak i osoby ceniące sobie spokój i relaks. W Istebnej znajduje się Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej, w którym można zobaczyć wiele ekspozycji fauny i flory, Kurną Chatę Kawuloka, w której mieszkał wybitny folklorysta, Dom Konarzewskich, gdzie można zobaczyć dorobek tej znanej w okolicy rodziny, Muzeum Regionalne „Na Grapie”, które jest małym skansenem.

Osoby, które lubią aktywnie spędzać czas mają w Istebnej sporo możliwości. Zimą warto skorzystać z Ośrodka Narciarskiego Złoty Groń, gdzie można szusować na nartach czy snowboardzie. W inne pory roku także jest co robić. W Istebnej i okolicach wiele jest szlaków spacerowych o różnym stopniu trudności, szlaki piesze, trasy biegowe i trasy do nordic walkingu. Oprócz tak oczywistych rozrywek w górach, można skorzystać także z wypożyczalni skuterów śnieżnych i quadów lub udać się do Parku Linowego Base Camp, gdzie można miło spędzić czas całą rodziną lub zagrać w paintballa ze znajomymi.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Nasiona sezamu w zdrowej diecie
Popularne w kuchni Dalekiego Wschodu nasiona sezamu stanowią...
czwartek, Październik 18, 2018 - 12:52
Jak stworzyć stylizację wyrażająca własne „ja”?
Większość z nas śledzi modowe trendy i stara się je przenieś...
czwartek, Październik 18, 2018 - 11:09
W jaki sposób urządzić garaż?
Mogłoby się wydawać, że odpowiednie urządzenie garażu nie je...
środa, Październik 17, 2018 - 14:06
Adaptacja przedszkolna – jak pomóc dziecku?
Wasza pociecha już niedługo pójdzie do przedszkola? Nie jest...
poniedziałek, Październik 15, 2018 - 11:53

  

Reklama