Wymarzone mieszkanie na kredyt – jak wziąć go mądrze?

Rzadko kto może sobie pozwolić na zakupienie mieszkania za gotówkę. Większość Polaków zaciąga wobec tego długoletnie kredyty hipoteczne, aby zrealizować marzenie o zamieszkaniu na swoim. Kredyty te opiewają nieraz na kwoty rzędu 300 czy 400 tysięcy złotych, a do oddania jest wielokrotnie więcej. Dlatego znalezienie odpowiedniej oferty jest tutaj kluczowe, więc zanim złożysz swój podpis na umowie z bankiem, dobrze przemyśl każdy aspekt tej decyzji.

Najlepsze oferty kredytów hipotecznych

Każdy bank jest w stanie zaoferować swoim klientom nieco inny kredyt – to produkty mocno personalizowane, dlatego też nigdy nie warto poprzestawać tylko na jednej ofercie. Na wstępie możesz skorzystać z internetowych kalkulatorów kredytowych. Po wprowadzeniu informacji o zarobkach, wartości mieszkania z rynku pierwotnego czy wtórnego, a także kilku innych kwestiach możesz uzyskać dane o orientacyjnej wysokości raty, a także bankach, które będą mogły zaoferować ci kredyt w najniższej cenie. Traktuj je jednak szacunkowo, ponieważ przy decyzji kredytowej bierze się pod uwagę znacznie więcej czynników.

Warto wobec tego udać się do certyfikowanego doradcy kredytowego. To on będzie mógł udzielić ci dokładnych informacji na temat kredytów hipotecznych i wykona dla ciebie symulację rat w różnych bankach, uwzględniając dokładniejsze dane oraz aktualne promocje. Zapytaj także o wszystkie kwestie związane z rodzajem rat, oprocentowaniem, ubezpieczeniem kredytu, możliwością wcześniejszej spłaty, karami umownymi za niedotrzymanie warunków.

Przeczytaj umowę i sprawdź opinie o banku

Gdy zdecydujesz się na jedną ofertę, nie podpisuj od razu umowy, ale przeanalizuj ją lub poproś kogoś, kto lepiej zna się na bankowej terminologii. Także nie zapomnij o sprawdzeniu opinii o danym banku na forach internetowych – możesz wtedy dowiedzieć się, czy podpisanie z nim umowy na 20 czy 30 lat będzie dobrym rozwiązaniem i nie będzie pociągało za sobą negatywnych konsekwencji.

Kredyt hipoteczny to wobec tego poważna decyzja. Gdy chcesz, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, nigdy się nie spiesz, bo pośpiech to zły doradca.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Dlaczego Twoje dziecko powinno pić wodę?
Woda jest zdecydowanie najważniejszym z surowców zawierający...
piątek, Marzec 16, 2018 - 13:14
Projektowanie wnętrza, a brak czasu - jak sobie z tym poradzić
W twoim domu każdy z członków rodziny powinien mieć swoje mi...
piątek, Marzec 16, 2018 - 10:00
8. edycja kampanii „Pokonać Raka”
Dziś, 15 marca zainaugurowana zostaje już 8. edycja kampanii...
czwartek, Marzec 15, 2018 - 08:47
TOP SECRET - kolekcja na lato 2018
Letnia kolekcja Top Secret to pełen wachlarz modnych styliza...
wtorek, Marzec 13, 2018 - 13:02

  

Reklama