Małgorzata Cieślak - Gry i zabawy dla dzieci od 1 miesiąca życia

Małgorzata Cieślak, „Gry i zabawy dla dzieci od 1 miesiąca życia”, [Nasza Księgarnia], Warszawa 2013
Małgorzata Cieślak, „Gry i zabawy dla dzieci od 1 miesiąca życia”, [Nasza Księgarnia], Warszawa 2013

Małgorzata Cieślak, magister zarządzania i marketingu, absolwentka SGGW w Warszawie. Mama dójki dzieci, z którymi uwielbia spędzać czas. Pisze scenariusza filmowe, komponuje utwory muzyczne. Lubi szybką jazdę samochodem, deszczową pogodę, kino, dobre filmy i zwiedzanie ciekawych miejsc.

„Gry i zabawy dla dzieci od 1. miesiąca życia” to obowiązkowa lektura każdego rodzica. Pytanie „w co i jak się bawić z dziećmi” pada niemalże w każdej rodzinie. Bo ile w końcu można bawić się lalkami czy układać klocki? Autorka we wstępie tłumaczy, jak bardzo różnią się dzieci między sobą. Że tak wiele, jak wiele jest dzieci, tak wiele różnych zainteresowań mogą mieć. Wychowywanie dzieci to ciągłe próbowanie nowych rzeczy, nowych zabaw, szukanie ciekawostek. Należy również pamiętać, ze celem zabawy nie jest koniec, to nie gra planszowa, gdzie jedna osoba musi wygrać. W zabawie liczy się przede wszystkim aktywność.

Ciekawostką w tej książce jest to, ze już dla najmniejszych, miesięcznych niemowląt są przygotowane zabawy.

Autorka podzieliła książkę na działy tematyczne takie jak: zabawy manipulacyjne, zabawy tematyczne, zabawy konstrukcyjne, zabawy i gry dydaktyczne, zabawy i gry ruchowe. W każdym dziale tematycznym jest również podział na wiek dziecka. Jest to ciekawy przewodnik o dziecięcym świecie i nieograniczonej wyobraźni. Dość istotnym faktem jest niewielki nakład finansowy, który musisz mieć by wykonać różne zabawki, a w większości przypadków wystarczą z powodzeniem przedmioty, które masz w domu. Jedyne, co może cię ograniczać, to brak wolnego czasu i chęci. Ale to chyba niemożliwe:)

I jeśli chcesz się dowiedzieć, jak w domowym zaciszu stworzyć wulkan lub tęczę, czy też pokazać dziecku, ze woda jednak może się palić – nie czekaj, to książka dla ciebie!

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Rozgrzewające herbaty na zimę
Zimą łatwiej o wychłodzenie organizmu, dlatego warto pomyśle...
wtorek, Styczeń 23, 2018 - 11:50
Ile wapnia potrzebujemy?
Wapń jest niezwykle istotnym składnikiem naszej diety. Jest...
wtorek, Styczeń 23, 2018 - 11:33
Prezent na baby shower - 6 sprawdzonych pomysłów
Moda na urządzanie przyjęcia dla przyszłej mamy przywędrował...
wtorek, Styczeń 23, 2018 - 10:25
Jak ubrać się na rozmowę o pracę i nie wyglądać nudno!
Biała bluzka, klasyczny żakiet damski (koniecznie w stonowan...
wtorek, Styczeń 23, 2018 - 09:17

  

Reklama