Sklejanie plastikowych modeli - pasja, która uczy cierpliwości i dokładności

Modelarstwo to hobby, które umożliwia tworzenie swoich własnych, niepowtarzalnych replik słynnych samochodów, czołgów, statków, okrętów wojennych, samolotów, bombowców i wielu innych znanych pojazdów. To pasja rozwijająca również liczne zdolności, którą dzieli coraz większa liczba zarówno dorosłych, jak i dzieci. Jak jednak wybrać swój pierwszy model do sklejania i rozpocząć swoją przygodę z modelarstwem?

Modele dla początkujących

Jak radzi ekspert ze sklepu dla modelarzy Revell.com.pl: Rozpoczynając swoją przygodę z modelarstwem warto zacząć od składania łatwych modeli. Dlatego też wszystkie modele są oznaczone skalą od 1 do 5, gdzie 1 oznacza modele najprostsze, a 5 te najbardziej skomplikowane. Pasję tę warto rozwijać już jako kilkuletnie dziecko, aby wraz z wiekiem nabierać doświadczenia i umiejętności, które pozwolą w przyszłością składać coraz to bardziej skomplikowane modele.

Warto podkreślić, iż wśród najprostszych modeli znaleźć można produkty z różnej dziedziny, przez co nie tylko doświadczony, ale również każdy początkujący modelarz może składać model z zakresu tematycznego, który go interesuje. Dla miłośników militariów przygotowano modele słynnych pojazdów wojskowych (czołgów, helikopterów, samolotów czy okrętów), które pozwolą im poznać specyfikę tych bojowych maszyn. Z kolei modelarze preferujący pojazdy cywilne mogą wybierać z licznych modeli samochodów klasycznych, samochodów wyścigowych, samolotów cywilnych, statków czy też lokomotyw.

Niezbędne akcesoria i miejsce pracy

Sklejanie modeli wymaga również zaopatrzenia się w akcesoria niezbędne do prawidłowego złożenia i pomalowania modelu. W tym celu należy zakupić specjalny klej do sklejania modeli oraz odpowiednie farby i pędzelki. Ważne, by wybierając konkretne produkty sugerować się zaleceniami zawartymi na opakowaniu, informującymi m.in. o odpowiednich kolorach farb. Niezbędny jest również podstawowy zestaw narzędzi do sklejania modeli, który pozwala je prawidłowo skleić i pomalować. Dla bardziej zaawansowanych modelarzy, przydatne będą również takie akcesoria jak mini szlifierki, pistolety do klejenia czy aerografy, dzięki którym będą mogli skonstruować model z niezwykłą precyzją.

Istotną rolę odgrywa także odpowiednio przygotowany warsztat pracy, czyli mini warsztat modelarski. Do tego celu niezbędne jest wygodne biurko, odpowiednio zabezpieczone przed pocięciem lub zabrudzenie farbą czy klejem, a także miejsce przeznaczone na sklejone elementy oraz na części, które schną po malowaniu. Im więcej wolnej przestrzeni, tym łatwiej jest utrzymać porządek w miejscu pracy.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Trendy wnętrzarskie w 2017 roku (fot. fotolia)
Aranżacja wnętrz ciągle stawia na nowe rozwiązania. Nie inac...
środa, luty 22, 2017 - 14:08
Auto dla kobiety – czyli 6 powodów, dlaczego powinnaś jeździć Twingo
Mały, 5-drzwiowy miejski hatchback wydaje się zaprojektowany...
środa, luty 22, 2017 - 12:28
Jak leczyć pleśniawki u niemowlaka?
Pleśniawki często powstają u niemowląt z bardzo różnych powo...
środa, luty 22, 2017 - 08:28
Kamica nerkowa – jak sobie z nią radzić? (fot. depositphotos)
Kamica nerkowa, określana także mianem kamicy moczowej, jest...
wtorek, luty 21, 2017 - 14:06
(655)
(519)
(506)
(506)
(385)
(363)
(324)
(291)
(256)
(245)
(217)
(204)
(160)
(148)
(113)
(108)
(98)
(92)
(90)
(85)
(81)
(74)
(73)
(71)
(69)
(69)
(68)
(63)
(60)

  

Reklama