Katar – problem o wielu aspektach

Katar – problem o wielu aspektach
Katar – problem o wielu aspektach

Katar, czy też, jak nazywa się tę przypadłość fachowo, nieżyt nosa, nie należy na pewno do najgroźniejszych kłopotów ze zdrowiem, ale nie da się zaprzeczyć, że jest niezwykle uciążliwy. Kłopoty może sprawiać nie tylko wydzielina z nosa, ale też inne towarzyszące temu zjawisku problemy. Jak sobie z nimi radzić?

Zwalczyć katar całkowicie

Wielkim kłopotem podczas zmagania się z nieżytem nosa jest na pewno wyciekająca z nosa wydzielina, ale nie tylko. Powszechne jest także uczucie zatkania nosa, to zaś przekłada się na nienaturalną dla człowieka i bardzo męczącą konieczność oddychania przez usta. To zaś prowadzi do wysuszania śluzówki jamy ustnej  gardła, przez co może pojawić się uczucie drapania w gardle. Zatkany nos to także:

  • zmieniony głos
  • bóle głowy i twarzy
  • uczucie zmęczenia i senność
  • brak zmysłu powonienia i smaku

Nic więc dziwnego, że osoby cierpiące z powodu kataru są rozdrażnione. Nie jest to jednak koniec ich problemów, ponieważ zwykle zdarzają się także podrażnienia śluzówki nosa, zwłaszcza jeśli katar trwa dłuższy czas (dolegliwości może też powodować przedawkowanie leków donosowych). Na wszystkie jednak te skutki kataru rozwiązaniem jest zastosowanie dobrego preparatu na katar, na przykład Rinozine. Większość zaś środków na katar nie przewiduje walki z innym problemem, jakim jest podrażniona i uszkodzona w wyniku ciągłego wycierania nosa skóra jego okolic. Na szczęście marka Rinozine i na to znalazła rozwiązanie.

Na podrażnienia i ból

Na pewno każdy zna ten problem – kiedy katar trwa kilka dni, częste używanie chusteczek powoduje, że w okolicach nosa pojawia się zaczerwienienie będące symptomem podrażnienia skóry. Szybko pojawia się też uczucie pieczenia oraz podrażnienia, skóra zaczyna się łuszczyć, przez co wygląda nieestetycznie, przede wszystkim jednak duży dyskomfort powodują dolegliwości bólowe. Świetnie z problemem tym radzi sobie nawilżająco – regenerująca maść do okolic nosa marki Rinozine.

Zawarte w produkcie składniki o działaniu natłuszczającym i kojącym, takie jak gliceryna, parafina czy pantenol, szybko przynoszą ulgę i przyspieszają regenerację uszkodzonej, podrażnionej skóry, wobec czego błyskawicznie odzyskuje ona normalny wygląd, a nieprzyjemne dolegliwości znikają. Po maść tę warto sięgnąć od razu, gdy pojawi się charakterystyczne uczucie suchości i ściągnięcia skóry, co poprzedza wystąpienie objawów podrażnienia, gdyż dzięki temu można będzie uniknąć silnego mechanicznego uszkodzenia skóry i ustrzec się wszelkich związanych z tym problemów.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Płaszcze i kurtki w jesiennej kolekcji Top Secret for Avanti
W limitowanej kolekcji, dostępnej już w sklepach Top Secret,...
wtorek, Październik 17, 2017 - 11:18
Powrót do formy po wakacjach
Wakacyjny grill z rodziną i przyjaciółmi, degustacja kuchni...
wtorek, Październik 17, 2017 - 10:56
Grunt to baza... Również ta pod makijaż :)
Bazy pod podkład, choć coraz bardziej dostępne, nadal kojarz...
wtorek, Październik 17, 2017 - 10:26
Startuje ogólnopolska kampania „Zdrowie Kobiety"!
Zapraszamy do zapoznania się z kampanią "Zdrowie Kobiety". P...
wtorek, Październik 17, 2017 - 09:17
(668)
(529)
(527)
(518)
(391)
(373)
(328)
(295)
(262)
(250)
(224)
(204)
(161)
(152)
(116)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama