Unisono SS 2017 (fot. mat. prasowe)

Unisono SS 2017

Wiosna w kolorze Blue z Moodo (fot. mat. prasowe)

Moodo SS 2017

Nowa linia ORSAY REFINED – urban trend collection (fot. mat. prasowe)

Orsay SS 2017

Taranko SS 2017 (fot. mat. prasowe)

Taranko SS 2017

Ju Lovi SS 2017 (fot. mat. prasowe)

Ju Lovi SS 2017

Molton SS 2017 (fot. mat. prasowe)

Molton SS 2017

BB krem czy podkład dla skóry wrażliwej? Jak wybrać odpowiedni preparat, by poprawić wygląd twarzy, ale nie nasilić podrażnień?

BB krem czy podkład dla skóry wrażliwej? Jak wybrać odpowiedni preparat, by poprawić wygląd twarzy, ale nie nasilić podrażnień? (fot. depositphotos)
BB krem czy podkład dla skóry wrażliwej? Jak wybrać odpowiedni preparat, by poprawić wygląd twarzy, ale nie nasilić podrażnień? (fot. depositphotos)

Panie, które są posiadaczkami skóry wrażliwej, wiedzą, jak ciężko jest zadowolić ten typ cery - nie tylko pod względem codziennej pielęgnacji twarzy, ale też makijażu. Duża skłonność skóry do przesuszania oraz podrażnień w wyniku działania czynników zewnętrznych, a także częste alergie na pojedyncze składniki kosmetyków, powodują, że wszelkie preparaty do twarzy należy dobierać bardzo ostrożnie, a także być delikatnym podczas wykonywania różnorodnych zabiegów kosmetycznych. Jak zatem wykonać makijaż u skóry wrażliwej, by jej dodatkowo nie podrażnić? I jaki produkt lepiej sprawdzi się w tym przypadku - krem BB czy może podkład do twarzy?

Skóra wrażliwa - hipoalergiczny skład kosmetyków

Bez względu na to, czy ostatecznie zdecydujemy się na stosowanie kremu BB czy podkładu do codziennego makijażu, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na skład tych preparatów. Ze względu na skłonność skóry do podrażnień i przesuszania, muszą być to kosmetyki hipoalergiczne - pozbawione sztucznych barwników, konserwantów, parabenu, a także alkoholu - takie składniki są bardzo niebezpieczne dla skóry wrażliwej i mogą wywołać na jej powierzchni zaczerwienienia oraz reakcje alergiczne. W związku z tym, że skóra wrażliwa ma też zazwyczaj tendencje do przesuszania, wybrany krem BB lub podkład musi zapewnić cerze również odpowiedni poziom nawilżenia. Nie możemy zapominać też o szkodliwym wpływie promieniowania UV na wrażliwą skórę - dlatego wybierając kosmetyki do makijażu musimy zwrócić uwagę na to, by posiadały odpowiednie filtry ochronne, które zabezpieczą ją przed podrażnieniami ze strony słońca.

Gdzie szukać kosmetyków do makijażu dla skóry wrażliwej?

Panie, które są posiadaczkami cery wrażliwej, odpowiednich kosmetyków do makijażu powinny szukać przede wszystkim w aptece - takie preparaty zostały przetestowane dermatologicznie pod kątem wystąpienia ewentualnych reakcji alergicznych, a ich skład został skomponowany w taki sposób, by nie tylko tuszować drobne niedoskonałości na twarzy, ale też pielęgnować skórę i redukować podrażnienia. W asortymencie kosmetyków aptecznych możemy spotkać się z produktami znanej marki La Roche-Posay, która wszystkie swoje preparaty tworzy na potrzeby skóry wrażliwej. W jej ofercie znajdziemy zarówno pielęgnacyjne podkłady do twarzy, jak i coraz bardziej popularne kremy BB, które ujednolicają koloryt cery, a przy tym nawilżają ją, chronią i łagodzą podrażnienia.

BB krem czy podkład do twarzy?

Wybór pomiędzy kremem BB a podkładem do twarzy powinien być podyktowany przede wszystkim szczegółowymi potrzebami naszej cery.

  • Jeżeli zależy nam na ujednoliceniu kolorytu skóry, dokładnym nawilżeniu twarzy, korygowaniu niewielkich niedoskonałości przy uzyskaniu efektu lekkiego makijażu, bardzo dobrze sprawdzi się w tym przypadku krem BB.

  • Jeśli jednak na naszej skórze znajdują się widoczne zaczerwienienia, które chcemy ukryć pod makijażem, lepszym rozwiązaniem będzie tu stosowanie podkładu do twarzy.

  • Krem BB dla cery wrażliwej może też stanowić doskonałą bazę pod podkład do twarzy - należy jednak pamiętać o tym, by odpowiednio dopasować do siebie kolory tych dwóch kosmetyków.

Jak wykonać makijaż na skórze wrażliwej?

  • Przed nałożeniem kosmetyków do makijażu należy pamiętać o nawilżeniu skóry wybranym kremem do twarzy dla skóry wrażliwej - w ten sposób będzie ona odpowiednio przygotowana na przyjęcie podkładu lub kremu BB.

  • Po dokładnym wchłonięciu się kremu na twarz można zaaplikować podkład, krem BB lub te dwa produkty jednocześnie - jeżeli zajdzie taka potrzeba możemy nałożyć na twarz więcej niż jedną warstwę kosmetyku, jednak trzeba uważać, by zanadto nie obciążyły naszej skóry.

  • Wybrane kosmetyki należy aplikować na twarz uprzednio oczyszczonym pędzelkiem do makijażu lub opuszkami palców.

Więcej informacji oraz pełna oferta produktów do makijażu dla cery wrażliwej, dostępna na stronie:

http://www.laroche-posay.pl/produkty/potrzeby/Makija%C5%BC-sk%C3%B3ry-wra%C5%BCliwej-cnd1121.aspx

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Znaczniki
  • Facebook
Wiśnie w roli głównej
Pojawiają się na drzewach, kuszą intensywną czerwienią skórk...
wtorek, Czerwiec 27, 2017 - 14:43
Hiszpania – dobre miejsce do życia i inwestowania
W pierwszym kwartale tego roku Polacy wydali na mieszkania a...
wtorek, Czerwiec 27, 2017 - 13:29
Suplementacja w diecie sportowca
Biegasz i pływasz amatorsko, a może trenujesz wyczynowo kola...
wtorek, Czerwiec 27, 2017 - 12:42
Pomysły na elegancki prezent dla mamy
Na Dzień Matki, urodziny, imieniny czy inną okazję warto ofi...
wtorek, Czerwiec 27, 2017 - 11:54
(665)
(525)
(522)
(515)
(389)
(368)
(328)
(293)
(261)
(249)
(224)
(204)
(161)
(150)
(115)
(108)
(98)
(92)
(90)
(86)
(83)
(74)
(74)
(71)
(69)
(69)
(69)
(63)
(60)

  

Reklama

Trendy w modzie - kolekcje SS 2015

Ju Lovi SS 2017

Ju Lovi SS 2017 (fot. mat. prasowe)

Orsay SS 2017

Orsay SS 2017 (fot. mat. prasowe)

Moodo SS 2017

Wiosna w kolorze Blue z Moodo (fot. mat. prasowe)

Unisono SS 2017

Unisono SS 2017 (fot. mat. prasowe)

Parfois SS 2017

Parfois RESORT SS 2017 (fot. mat. prasowe)

Triumph SS 2017

Jessica Hart w kampanii bielizny Triumph (fot. mat. prasowe)

Calzedonia SS 2017

Prosto w serce - walentynki z Calzedonia (fot. mat. prasowe)

Sinsay SS 2017

Sinsay SS 2017 - Sol de Cuba (fot. mat. prasowe)

Sinsay SS 2017

Sinsay SS 2017 - Think Pink (fot. mat. prasowe)

Cropp SS 2017

Cropp SS 2017 (fot. mat. prasowe)